logo

Kuleli Askeri Lisesi öğrencileri tahliye edildi

Kuleli Askeri Lisesi öğrencileri tahliyeDarbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Kuleli Askeri Lisesi’nin 59 öğrencisi, Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan tahliye edildi.

Kuleli öğrencisi Ali Akdoğan, tahliye edildikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, adaletin yerini bulduğunu söyledi. Akdoğan, “15 Temmuz’da bize, ‘operasyon’ dediler. Kandırdılar bizi, çıktık öyle. Sabah polisler gelip bizi aldıklarında olayların gerçek yüzünü öğrendik. Suçumuz yok” diye konuştu.

Lise öğrencilerinin avukatı Burcu Onuk da gözaltına alınan 62 öğrenciden 3’ünün Kıbrıslı olduğunu ve bu 3 kişinin önceden tahliye edildiğini söyledi:

“59 çocuğumuz hakkında tahliye kararı verildi. Sabah 06.00 itibariyle tahliye kararları cezaevlerine bildirildi. Çocuklar mahkeme kararıyla tutuklandılar, tutukluluk bir önlemdir, tedbirdir, onların suç işlediğine dair kesin bir ceza hükmü değildir. Bu saatten sonra çocuklar hakkında ya dava açılacak ya da açılmayacak. Önümüzde iki tane süreç var. Eğer çocuklar hakkında dava açılırsa yargılama süreci başlayacak, dava açılmazsa dosya bu şekilde kapatılacak. 59 çocuğumuzun hiçbir şekilde olayla alakası yok.”

Etiketler: » » » » »
Share
320 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.