logo

Küçük Sofia’nın Trump korkusu!

sofia-abdABD’de yaşayan Melissa Yassini, işten eve döndüğünde 8 yaşındaki kızı Sofia’nın ağlayarak eşyalarını topladığını gördü. Annesi kızının televizyonda Trump’ın Müslümanlar aleyhindeki konuşmasını duyup korktuğunu öğrendi:

“Trump diye birinin Müslümanları Amerika’dan kovmak istediğini duyan 8 yaşındaki kızımı teskin etmem ABD adına üzücü bir olay. Ordu gelip bizi evimizden çıkarır diye Sofia en sevdiği eşyalarını bir çantada toplamış. Kapının kilidini de defalarca kontrol etmiş. Bunun adı terördür. Amerika’daki hiçbir çocuğun böyle hissetmemesi gerekir.”

‘Ben de anneyim’

Melissa’nın Facebook’taki bu paylaşımından etkilenen emekli asker Kerri Peek, Melissa’ya cevap yazdı:

“Selamün aleyküm Melissa. Lütfen bu fotoğrafımı kızına göster. Ona benim de anne olduğumu ve asker olduğumu söyle. Ben onu kötü adamlardan korurum.

Ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Ben de bir anne olarak kızının ne kadar korktuğunu düşününce üzüldüm. Bu dünyada kötülükten çok iyilik var. Karanlık asla üstün gelmeyecek.”

Meslektaşlarından yardım istedi

Peek ordudaki arkadaşlarından da kendisine destek vermesini istedi. Sofia’ya destek veren mesajlar sosyal medyada #IWillProtectYou (Ben seni korurum) etiketiyle paylaşıldı.

Güvenlik görevlileri sosyal medya hesaplarından Sofia’ya, askerlerin evine gelip onu ülkeden götürmeyeceğine dair söz verdi.

Destek mesajlarından bazıları

ABD Ordusu’ndan Josh isimli asker, “Hangi dinden veya kökenden olursan ol, eğer Amerikalıysan seni son nefesime kadar koruyacağım” yazdı.

Antonio Otero isimli asker de “Kimse evinden atılmaktan korkmamalı, Sofia” diyerek destek verdi.

Curtis Halford da “Hiçbir çocuk ordunun gelip onu evinden alacağından korkmamalı” diyerek desteğini gösterdi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
371 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.