logo

Konsolosluk baskını haberlerine yayın yasağı

IŞİD tarafından alıkonulan Türk vatandaşlarının güvenliklerinin sağlanması amacıyla, Musul Başkonsolosluğu’na baskın haberlerine her türlü yazılı, görsel basın ve internette yayın yasağı konulmasına karar verildi.

IŞİD’in Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na yaptığı baskınla ilgili haberlere her türlü yazılı, görsel basın ve internette yayın yasağı konuldu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK), Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararıyla Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nda bulunan ve IŞİD terör örgütü tarafından bilinmeyen bir yere götürülen Türk vatandaşlarının güvenliklerinin sağlanması için, soruşturma tamamlanıncaya kadar her türlü yazılı, görsel basın ve internette yayın yasağı konulmasına karar verildiği bildirildi.

RTÜK’ten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesinin 16 Haziran 2014 tarihli ve 2014/566 Değişik İş No’lu kararıyla, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunun 2014/84425 sayılı dosyasıyla ilgili olarak, Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğunda bulunan ve IŞİD terör örgütü tarafından bilinmeyen bir yere götürülen Türk vatandaşlarının güvenliklerinin sağlanması için, soruşturma tamamlanıncaya kadar her türlü yazılı, görsel basın ve internette CMK 157 ve 5187 sayılı Basın Kanunu’nun 3 ve Anayasa’nın 26/2 maddesi gereğince yayın yasağı konulmasına karar verilmiştir.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
618 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.