logo

02 Eylül 2014

Kiğılı her şeyi açıkladı! “Külliyen yalan”

Fenerium’daki görevi ve Fenerbahçe yönetiminden istifa eden Abdullah Kiğılı, hakkında çıkan haberlerle ilgili sert bir açıklama yaptı.

Bir süre önce Fenerium’lardaki görevini bırakan ve ardından hafta içinde sürpriz bir şekilde yönetim kurulundan istifa eden Fenerbahçe asbaşkanı Abdullah Kiğılı şok ayrılığın ardından sessizliğini bozdu.

Kiğılı, başkan Aziz Yıldırım’ın kendisini kovduğu yönünde kamuoyuna yansıyan iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek, “Külliyen yalan iğrenç bir iftira” cevabını verdi.

Kiğılı, bu şok iddiayla ilgili olarak, “Ne böyle bir olay oldu ne de bizim başkanımız böyle saygısızlık yapacak biri. Olacak bir şey mi bu. Ben çoluk çocukmuyum, ben maaşlı profesyonel adam mıyım ki biri bana seni kovdum diyecek. Böyle çirkin iğrenç bir iftira olabilir mi. Başkan benim bu kadar yıllık dostum ve arkadaşım. Şartlar uyuşmayabilir. Uyuşmadığı anda da biz de Allahısmarladık deriz çıkarız, şimdi yaptığımız da budur. Allahaısmarladık dedik ayrıldık. Ayrılırken de ne bir kavgamız oldu, ne de gürültümüz” dedi.

Başkanla aralarında herhangi bir problemin ve kırgınlığın olmadığını belirten Abdullah Kiğılı, istifa gerekçesini de “Fenerium’daki bu gelişmeler müdahaleler olunca ben bir ay evvel bırakacağımı başkana söyledim. İki görevi birden bire bırakmak istemedim. Yönetimi de yeni bir kaç gün evvel bıraktım. Sebep belli. Benim işim yalnız tek başıma Fenerium’ları idare etmekti, zaten Fenerium’u getirdiğimiz nokta ortada. Feneriumlarda bu şekilde olunca bana da iş kalmadı kaldığı yerde de ne diye boşu boşuna durayım ki. Başkan böyle olmasını istedi bizde saygı gösterdik. Benim dışımda bir şeyler yapılıyorsa buna da saygı gösteriyorum. O zaman bana orada iş kalmadı demektir bu, ben de onun için görevimi bıraktım”sözleriyle açıkladı.

Etiketler: » »
Share
634 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.