logo

28 Aralık 2015

Kayıp er PKK’ya katıldı, çatışmada öldü!

İzmir’de askerlik yaparken 11 Haziran 2015’te ortadan kaybolan Diyarbakırlı Er Osman Karadeniz’in PKK’ya katıldığı ve 2 gün önce Mardin’in Dargeçit kırsalında çatışmada öldürüldüğü ortaya çıktı.

kayıp er-Osman Karadenizİzmir Merkez Komutanlığı emrinde görevli iken, 11 Haziran’da birliğinden ayrılan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Diyarbakırlı asker Osman Karadeniz’in PKK’ya katıldığı ve Mardin’in Dargeçit ilçesinde, 26 Aralık’ta çıkan çatışmada öldüğü ortaya çıktı.

Osman Karadeniz için basın açıklamaları yapılmış, Meclis’e soru önergeleri verilmişti. Ailesi de Genelkurmay’a Karadeniz’in âkıbetini sormuştu.

Karadeniz, bugün Diyarbakır’da toprağa verildi.

Osman Karadeniz'in annesi, Genelkurmay'a çağrı yaparak oğlunun bulunmasını istemişti.

Osman Karadeniz’in annesi, Genelkurmay’a çağrı yaparak oğlunun bulunmasını istemişti.

Genelkurmay açıklama yapmıştı

Osman Karadeniz’in kaybolması ile ilgili sosyal medyada kampanyalar düzenlenmesi ve HDP’nin Milli Savunma Bakanı’nın yanıtlaması istemi ile soru önergesi vermesi üzerine Genelkurmay Başkanlığı da açıklama yapmıştı. Genelkurmay Başkanlığı açıklamasında şöyle denilmişti:

“Piyade Er Osman Karadeniz’in birlikten ayrılmadan önce arkadaşlarıyla yaptığı konuşmada, nizamiyeden çıktıktan sonra birkaç gün İzmir’de gezeceğini, daha sonra Diyarbakır’a ailesinin yanına gideceğini, ailesiyle görüştükten sonra da yeni birliğine katılacağını beyan etmiştir. 15 Haziran’da Piyade Er Osman Karadeniz’in 11’inci Motorize Piyade Tugay Komutanlığınca katılış yapmadığının bildirilmesi üzerine İzmir Merkez Komutanlığı tarafından konuyla ilgili araştırma yapılması talimatı verilmiş, bunun üzerine İzmir şehirlerarası otobüs terminalinde yapılan araştırma sonucunda Piyade Er Osman Karadeniz’in herhangi bir yere gittiğine dair seyahat kaydına rastlanılmamıştır. İzmir Merkez Komutanlığınca 15 Haziran’da Piyade Er Osman Karadeniz’in yakınlarıyla yapılan telefon görüşmesinde yakınlarının da kendisinden haber alamadıklarını ve endişe duydukları öğrenilmiştir. 16 Haziran’da İzmir Merkez Komutanlığına gelen Piyade Er Osman Karadeniz’in kardeşinden, kardeşinin bölücü terör örgütü ile bağlantısının olduğu bilgisi alınmıştır.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
331 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET