logo

11 Aralık 2015

”Kalbini ve dilini kopartacağım”

Meksika’da “Bücür” (El Chapo) lakaplı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman IŞİD’i ve lideri Ebubekir El Bağdadi’yi “yeryüzünden silmek” ile tehdit etti. Bağdadi’ye mektup yazan Guzman, “Kalbini ve dilini kopartacağım” dedi.

bücür-bağdadiIrak ve Suriye’de terör estiren IŞİD, Meksika’nın en acımasız uyuşturucu baronu olarak bilinen “El Chapo” lakaplı Joaquin Guzman’ın Ortadoğu’daki uyuşturucu ticaretine darbe indirmeye başladı.

IŞİD’in uyuşturucu ticaretine el koymasına sinirlenen Meksikalı uyuşturucu baronu Guzman, IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’yi tehdit mektubu yazdı.

Meksika’nın yüksek güvenlikli hapistanesinden kaçtıktan sonra ABD’nin başına 5 milyon dolar ödül koyduğu Joaquin Guzman’ın Bağdadi’ye gönderdiği mektup, Meksikalı uyuşturucu şebekesinin internet sayfası “Cartel Blog”da yayınlandı.

“DÜNYA SİZİN YÖNETECEĞİNİZ BİR YER DEĞİL”

Guzman, IŞİD lideri Bağdadi’ye yönelik mektubunda şu görüşleri dile getiriyor:

“Siz, IŞİD’liler asker değilsiniz. Sizden daha alçak kimseye rastlamadım. Eğer benim operasyonlarıma zarar vermeye devam ederseniz, tanrınız bile sizi, benim adamlarımın gazabından kurtaramayacak. Adamlarım sizleri mahvedecek. Dünya sizin yöneteceğiniz bir yer değil. Sinola Cartel’in kovanına çomak sokacak “alçaklara” merhamet gösterilmeyecek. Onların kalbini ve dillerini koparacağım.”

"Bücür" lakaplı uyuşturucu baronu geçtiğimiz temmuz ayında Meksika'da cezaevinden firar etti. Guzman'ın nerede olduğu bilinmiyor.

“Bücür” lakaplı uyuşturucu baronu geçtiğimiz temmuz ayında Meksika’da cezaevinden firar etti. Guzman’ın nerede olduğu bilinmiyor.

IŞİD UYUŞTURUCUSUNA EL KOYDU 

IŞİD’in Joaquin Guzman’ın liderliğini yaptığı Sinaola Carteli’ne ait uyuşturucuya geçtiğimiz aylarda el koyduğu iddia ediliyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Meksika’daki yüksek güvenlikli bir hapishaneden tünel kazarak kaçmayı başaran “El Chapo” lakaplı uyuşturucu baronu Guzman, dünyanın en çok aranan isimleri arasında bulunuyor.

ABD, Meksikalı uyuşturucu baronu "El Chapo"nun yakalanmasına yardım edenlere 5 milyon dolar ödül vereceğini açıkladı.

ABD, Meksikalı uyuşturucu baronu “El Chapo”nun yakalanmasına yardım edenlere 5 milyon dolar ödül vereceğini açıkladı.

ABD’DEN 5 MİLYON DOLAR ÖDÜL 

Meksikalı yetkililer birçok suçtan sabıkası bulunan El Chapo’yu yakalamak için uluslararası istihbarat yetkilileriyle koordineli olarak çalıştıklarını belirtmişti.

ABD, “El Chapo”nun yakalanmasına yardımcı olacak bilgiyi verene 5 milyon dolarlık bir ödül vereceğini duyurmuştu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
287 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET