logo

İsrail yine okul vurdu: 15 ölü

İsrail’in Gazze operasyonu tüm şiddetiyle devam ediyor. İsrail bu sabah yine BM’ye bağlı bir okulu vurdu. İlk belirlemelere göre en az 15 Filistinli öldü. Son saldırıyla birlikte ölü sayısı bin 255’a yükseldi.

İsrail Gazze’nin kuzeyindeki BM’ye bağlı bir okula saldırı düzenledi. Saldırıda çoğunluğu kadın ve çocuk 15 Filistinli hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı.

Görgü şahitleri, hedef alınan okula, İsrail’in Gazze’ye saldırılarında evleri yıkılan çok sayıda ailenin sığındığını, okulda ceset parçalarının bulunduğunu belirtti.

İsrail’in Gazze’deki saldırıları ise hız kesmeden devam ediyor. Han Yunus kentinde bir eve düşen bombalar aynı aileden 8 kişinin ölümüne neden oldu.

İsrail bombardımanında vurulan noktalardan biri de Cebeliya mülteci kampı. Saldırıda 13 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu 24 Temmuz’da BM’ye bağlı başka bir okula düzenlediği saldırıda 15 Filistinli hayatını kaybetmiş, yaklaşık 200 kişi de yaralanmıştı.

Saldırıların başladığı 7 Temmuz’dan bu yana İsrail’in hava, kara ve denizden sürdürdüğü saldırılarında 252’si çocuk, 94’ü kadın ve 50’si yaşlı bin 255 Filistinli hayatını kaybetti.

Ayrıca bin 980’i çocuk, bin 175’i kadın ve 259’u yaşlı 7 bin 130 kişi yaralandı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.