logo

İsrail 4 çocuğu böyle katletti

Gazze’de İsrail’in yoğun bombardımanı dün deniz kenarında her şeyden habersiz futbol oynayan 4 çocuğun hayatına mal oldu. Ölümler sonrası İsrail 5 saatlik ateşkes ilan ettiğini duyurdu.

İsrail donanmasının Gazze kıyılarına açtığı ateşte 4 Filistinli çocuk yaşamını yitirdi. İsrail ordusunun, futbol oynayan 4 çocuğu öldürdüğü an kameralara saniye saniye yansıdı. Aynı aileden olan çocukların yaşları 9 ile 12 arasında değişiyordu.

İsrail donanmasının saldısısında 2 Filistinli çocuk da yaralandı. Hastaneye kaldırılan çocuklardan birinin durumu ağır.

İsrail’in katlettiği 4 kuzen, yüzlerce Filistinlinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.

gazze-4 çocuk

Filistinli çocuklar bu kareden saniyeler sonra, İsrail donanmasının top ateşiyle can verdi. 4 çocuk ölürken, 2’si ağır yaralandı.

Saldırıyı soğuk kanlı bir katliam olarak niteleyen 4 Filistinli çocuğun amcası, “İsrail’in ileri teknolojiyle militanlarla sahilde oyun oynayan çocukları ayırtedememesi düşündürücü” dedi. İsrail’den yapılan açıklamada, olayın araştırıldığı belirtildi.

5 SAATLİK ATEŞKES 
4 Filistinli çocuğun katledilmesi sonrası İsrail 5 saatlik ateşkes ilan ettiğini duyurdu.

Bugün yerel saatle 10.00-15.00 arası geçerli olacak ateşkeste Gazze’ye insani yardım malzemesi ulaştırılması planlanıyor. Hamas da, 5 saatlik ateşkese uyacağını açıkladı.

223 FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ 
İsrail’in Gazze’ye operasyon başlattığı 7 Temmuz’dan bu yana yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı 223’e çıktı. Saldırılarda bin 670 Filistinli de yaralandı. Hamas’ın İsrail topraklarına attığı roketler nedeniyle de bir İsrailli öldü.

Etiketler: » » » » » » »
Share
481 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.