logo

‘IŞİD’in yeni güzergahı İzmit’

Interpol, Türkiye’nin sınır kontrollerini artırması nedeniyle yabancı militanların son 3 aydır deniz yolunu tercih ettiğini belirtti. Interpol, yolcu listelerinin kontrollerinin hava yolu taşımacılığından deniz yolu taşımacılığına doğru genişletilmesi gerektiğine işaret etti. Interpol, radikal militanların deniz yoluyla en fazla gittikleri yerin İzmit olduğunu da ileri sürüyor. Türk yetkililer, son aylarda havaalanı ve otobüs terminallerinde gözaltına aldıkları, […]

gemi-deniz yoluInterpol, Türkiye’nin sınır kontrollerini artırması nedeniyle yabancı militanların son 3 aydır deniz yolunu tercih ettiğini belirtti.

Interpol, yolcu listelerinin kontrollerinin hava yolu taşımacılığından deniz yolu taşımacılığına doğru genişletilmesi gerektiğine işaret etti.

Interpol, radikal militanların deniz yoluyla en fazla gittikleri yerin İzmit olduğunu da ileri sürüyor.

Türk yetkililer, son aylarda havaalanı ve otobüs terminallerinde gözaltına aldıkları, yabancı cihatçı olduğundan şüphelenilen yüzlerce kişiyi sınırdışı ettiğini açıklamıştı.

BM’nin yayımladığı son rapora göre, Suriye ve Irak’ta, IŞİD ve diğer cihatçı gruplar için savaşan 15 binden fazla yabancı savaşçı bulunuyor. Raporda, yabancı savaşçıların 80 farklı ülkeden Irak ve Suriye’ye geldiğini belirtiyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.