logo

‘IŞİD Japon rehineyi infaz etti’

IŞİD, rehinlerden “Haruna Yukawa“nın infaz edildiğini gösteren bir video yayınladı. Ancak video öncekilerden farklı şekilde görüntülendi. Görüntüde diğer Japon rehinenin Yukawa’ya ait olduğu belirtilen cansız bir bedenin fotoğrafını gösterirken fotoğrafı ve ses kaydı yer alıyor. Kayıtta, diğer Japon rehine ”Kenji Goto”nun Ürdün‘de tutuklu bulunan bir IŞİD militanı ile takas edilmesi talep ediliyor. Japonya Başbakanı Şinzo […]

Işid-japon-rehineIŞİD, rehinlerden “Haruna Yukawa“nın infaz edildiğini gösteren bir video yayınladı. Ancak video öncekilerden farklı şekilde görüntülendi.

Görüntüde diğer Japon rehinenin Yukawa’ya ait olduğu belirtilen cansız bir bedenin fotoğrafını gösterirken fotoğrafı ve ses kaydı yer alıyor.

Kayıtta, diğer Japon rehine ”Kenji Goto”nun Ürdün‘de tutuklu bulunan bir IŞİD militanı ile takas edilmesi talep ediliyor.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, mesajın çok çirkin ve affedilemez olduğunu belirtti, diğer rehinenin serbest bırakılmasını istedi.

IŞİD, iki Japon rehine için daha önce Tokyo hükümetinden 200 milyon dolar fidye istemişti. Fidyenin ödenmesi için verilen 72 saatlik süre önceki gün dolmuştu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.