logo

İşgalci İsrail’den kan donduran sözler! ”Atom bombası atabiliriz!”

İşgalci Siyonist İsrail’in Gazze’ye saldırıları birinci ayını doldururken bölgede iletişim ve internet erişimi tamamen kesildi. İşgalci Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu, rehineler geri dönene kadar ateşkes olmayacağını söyledi. İşgalci İsrail’in Kudüs ve Vadedilmiş Topraklar Bakanı Amichai Eliyahu’nun sözleri de tartışma konusu oldu. Bakan, “Gazze’ye nükleer bomba atılması da olasılıklar arasında” dedi. Bakanın işgalci Siyonist İsrailli rehinelerle ilgili sözleri ise işgal altındaki topraklarda infiale neden oldu.

Siyonist işgalci İsrail 30 gündür Gazze’ye ölüm yağdırıyor. Can kaybı 9 bin 770’e ulaştı. Siyonist İsrail’in Gazze’ye hava saldırıları da şiddetlenirken bölgede iletişim ve internet hizmetleri ise tamamen çöktü.

İşgalci Siyonist İsrail ordusu, son 24 saat içinde üçüncü mülteci kampını hedef aldı.

Megazi ve Cebaliye kamplarının ardından Bureyc kampına da hava saldırısı düzenledi.

Birleşmiş Milletler verilerine göre, kamp yaklaşık 46 bin kişiye ev sahipliği yapıyordu. İşgalci İsrail’in saldırısında ölenler oldu.

BLINKEN’DAN SİYONİST İSRAİL’E ÜÇÜNCÜ ZİYARET

ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ise savaş başladığından bu yana işgalci Siyonist İsrail’e üçüncü ziyaretini gerçekleştirdi.

Blinken, temasları sırasında sürpriz bir ziyarette de bulundu. Ramallah’ta Filistin lideri Mahmud Abbas’la görüştü.

Abbas, Blinken’a acil ateşkes ve Gazze Şeridi’ne insani yardıma izin verilmesi çağrısı yaptı.

Blinken da Filistinlilerin zorla yerinden edilmemesi gerektiğini belirtti.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları, 7 Ekim’den bu yana  işgalci Siyonist İsrail hava saldırıları sonucu en az 60 rehinenin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Bazı rehinelerinin cansız bedenlerinin hala enkaz altında olduğu da belirtildi.

İşgalci Siyonist İsrail ordusu, 242 İsraillinin rehin tutulduğunu belirtiyor.

Rehinelerle ilgili arabuluculuk yürüten Katar ise konuyla ilgili ilerleme sağlanabilmesi için ateşkes gerektiği görüşünde.

“REHİNELER GERİ DÖNENE KADAR ATEŞKES OLMAYACAK”

İşgalci İsrail ise saldırılarını durdurmamakta kararlı. İşgalci Siyonidt yönetimin Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistinli grupların elinde olan esirler serbest bırakılmadıkça ateşkes olmayacağını, bunu da “hem düşmanlarına hem de dostlarına” söylediklerini dile getirdi.

Siyonist Netanyahu, 3 Ekim’de ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Tel Aviv’de yaptıkları görüşmenin ardından da benzer açıklamalarda bulunmuştu.

“GAZZE’YE NÜKLEER BOMBA ATILMASI DA OLASILIKLAR ARASINDA”

İşgalci İsrail’in Kudüs ve Vadedilmiş Topraklar Bakanı Amichai Eliyahu’nun sözleri de tartışma konusu oldu. Bakan, katıldığı bir radyo programında, Gazze’ye nükleer bomba atılmasının da olasılıklardan biri olduğunu söyledi.

Rehinelerle ilgiliyse “savaşta bedel ödenir” ifadesini kullandı ve “Neden rehinelerin hayatı askerlerin hayatından daha önemli?” dedi.

Siyonist işgalci İsrail Başbakanlığından bu sözlere tepki geldi. Açıklamada, Eliyahu’nun sözleri “gerçeklikten kopuk” olarak nitelendirildi. İsrailli Bakan “bir sonraki duyuruya kadar” kabine toplantılarından uzaklaştırıldı.

Hamas sözcüsü, Eliyahu’nun açıklamasını “işgalci Siyonist İsrail hükümetinin terörizmini yansıttığını” söylerken; işgalci İsrailli esirlerin aileleri de Bakanın sözlerini “şok edici” olarak nitelendirdi.

GAZZE’DE İLETİŞİM VE İNTERNET ERİŞİMİ TAMAMEN KESİLDİ

Öte yandan Filistinli telekomünikasyon şirketi Paltel’nden akşam saatlerinde gelen açıklama bölgedeki durumun vahametini bir kez daha ortaya çıkardı. Şirket, Gazze’de iletişim ve internet erişiminin tamamen kesildiğini duyurdu.

Gazze’deki Filistin hükümeti ise “Gazze Şeridi’ndeki tüm hastanelerin çevresi yoğun işgalci Siyonist İsrail bombardımanına maruz kalıyor. açıklaması yaptı.

Haber kaynağı: NTV ve Başakşehirnet.com

Share
269 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.