logo

‘Hiçbirimiz Erdoğan kadar başarılı olamadı’

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Bizim neslimizden çok arkadaşımız geldi, çok büyük hizmetler yaptı ama hiçbirimiz Recep Tayyip Erdoğan kadar başarılı olamadık. O bizim neslimizin en güzel örneğidir” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı için geldiği AK Parti Genel Merkezi’nde, gazetecilerin, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç, Erdoğan’ın adaylığının, coşkulu bir programla ilan edildiğini, törende büyük bir sevincin, duygusal anların, coşkunun birlikte yaşandığını söyledi.

Arınç, “35 yıldır arkadaşlık yaptığım, hayatının her safhasında büyük başarılar kazanmış bir kardeşimizin cumhurbaşkanı adayı olarak tespit edilmesinden, onun adaylığına imza koymaktan ve inşallah cumhurbaşkanı seçilinceye kadar da bütün varlığımızla o yolda çalışmaktan dolayı Allah’a hamdediyorum” dedi.

‘CUMHURBAŞKANLIĞINI YÜZDE 100 HAK EDİYOR’
Erdoğan’ın adaylığı ve cumhurbaşkanlığını yüzde 100 hak ettiğine inandığını vurgulayan Arınç, Erdoğan’ın başarılarını göreceğine ve millete hayırlı hizmetler yapacağına inandığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı aday tanıtım toplantısında duygulandığını ifade eden Arınç, “Mücadele yıllarını birlikte izledik, bunların her karesinde duygularımız, hatıralarımız var. Aynı hayatı birlikte yaşadık, kolay bir mücadele değildi. Bizim neslimizden çok arkadaşımız geldi, çok büyük hizmetler yaptı ama hiçbirimiz Recep Tayyip Erdoğan kadar başarılı olamadık. O bizim neslimizin en güzel örneğidir, Allah hayırlı, uzun ömürler versin, inşallah çok daha büyük hizmetlerini Allah nasip etsin” diye konuştu.

‘AK PARTİ NORMAL OLANI YAPTI’
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da gazetecilerin soruları üzerine, cumhurbaşkanlığına aday olması gereken kişilerin liderler olduğuna vurgu yaparak, AK Parti’nin normal olanı yaptığını ve liderini cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiğini söyledi.

Süreçte sorgulanması gerekenin CHP ve MHP’nin tavrı olduğunu ifade eden Işık, “Onlar hala anayasanın değiştiğinin farkında değiller, cumhurbaşkanını halkın doğrudan seçtiğinin farkında değiller. Çatı adayı gibi siyaset dışı, apolitik isimlerle bu süreci geçirmeye çalışıyorlar, bu süreci geçiremeyeceklerini görecekler” dedi.

Fikri Işık, temennisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci turda yüksek bir oy oranıyla cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması olduğunu ifade ederek, “Temennim sadece Cumhuriyet tarihinde değil, 4-5 bin yıllık Türk tarihinde ilk defa halkın doğrudan seçtiği cumhurbaşkanının göreve gelmesidir. Hayırlı, uğurlu olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
541 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.