logo

Sert uyarı: Saldırılar durmazsa direniş güçleri harekete geçer

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Siyonist işgalci İsrail’in Gazze’deki saldırılarının devam etmesi halinde Lübnan’daki Hizbullahı’nın da dahil olduğu “Direniş Güçleri” grupların harekete geçeceğini söyledi.

İran devlet televizyonuna bildirdiğine göre, Ali Hamaney, başkent Tahran’daki bir toplantıda konuştu.

Konuşmasının bir bölümünde Siyonist işgalci İsrail’in Gazze‘deki saldırılarına değinen lider Hamaney, “Siyonist işgalci İsrail’in Gazze’deki saldırılarının devam etmesi halinde Lübnan Hizbullahı’nın da dahil olduğu Direniş Güçleri olarak adlandırılan grupları kimsenin durduramayacağını” söyledi.

Siyonist işgalci İsrail’in Gazze’de dünyanın gözleri önünde Filistinlilere karşı soykırım yaptığını dile getiren Ayetullah Hamaney, “Bazı yabancı yetkililer, Filistinlilerin neden sivilleri öldürdüğünü söylüyor. Yerleşim yerlerinde yaşayanlar sivil değil. Hepsi silahlı.” dedi.

Siyonist işgalci İsrail’in Gazze’ye saldırıları devam ederken Lübnan’ın güneyinde 8 Ekim’den bu yana Hizbullah ile işgalci İsrail ordusu arasında karşılıklı çatışmalar yaşanıyor. Şu ana kadar kontrollü devam eden çatışmalarda 3 işgalci İsrail askeri ölürken, 3 sivil, 4 Hizbullah milisi ve 2 Filistin İslami Cihat Hareketi üyesi hayatını kaybetti.​​​​​​​

İran; Lübnan Hizbullahı, Suriye’deki milisler, Irak’ta desteklediği silahlı gruplar ve Yemen’deki Husileri “direniş güçleri” olarak adlandırıyor.

Kaynak: Haberler, NTV

 

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
325 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.