logo

Halkın önünde eğilerek özür diledi

Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da 23 katlı bir binanın geçtiğimiz günlerde çökmesinin ardından dün facia alanına giden bir bakanlık yetkilisi, halkın önünde eğilerek özür diledi.

Kuzey Kore’nin resmi medya organları tarafından bugün yayımlanan haberlerde, başkent Pyongyang’da 23 katlı bir binanın 13 Mayıs’ta çöktüğü bildirildi.

İki ayrı fotoğrafla birlikte yayımlanan haberlerde, çöken binada kaç kişinin hayatını kaybettiği ya da yaralandığıyla ilgili bilgiye yer verilmezken, “ilgili bakanlıktan bir yetkilinin ağır can kaybına yol açan büyük kaza nedeniyle halktan özür dilediği” kaydedildi.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’un olayın olduğu gece  uyumadığı ve çok üzgün olduğu duyuruldu. Hükümetin yaptığı açıklamada da, binanın kurallara uygun inşa edilmediği ve yetkililerin denetimi sorumsuzca gerçekleştirdikleri belirtildi.

Kuzey Kore’de ülkedeki olumsuz haberlerin nadiren kamuoyuna duyurulduğuna ve haber yapılmasına izin verildiğine dikkat çekiliyor. Yıkılan binanın 23 katlı olduğunu ve yüzlerce kişinin yaşamını yitirmiş olabileceği söyleniyor.

Etiketler: » » » »
Share
618 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.