logo

‘Gün imtihan günüdür’

CHP’nin “paralelci yapıların diliyle MİT’e saldırdığını” söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu “Gün, imtihan günüdür. Herkes yaptıklarının ve bu ülkede demokrasiye yönelik tavırlarının hesabını da görecek, demokrasi yanında yer aldığında mükafatını da görecek” dedi.

Ahmet DavutoğluBaşbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Elazığ 5. Olağan Kongresi’nde konuşma yaptı.

Davutoğlu, özetle şu ifadeleri kullandı:

“CHP, bizim tarihimize yabancıdır. Kılıçdaroğlu, Suriyeli kızın fotoğrafını gösteriyor. Çık Beşar Esad’a zalim de. Diyemez, korkar. Baascı, darbeci bir zihniyettir CHP. Meclis’te ‘Siz de darbecisiniz’ dedim, alındılar, ayağa kalktılar.

Eğer darbeci değilseniz, çıkın 27 Mayıs yanlıştır, 27 Mayıs darbesine karşıyım deyin. 27 Mayıs’a karşı açık tavır sergileyin. 12 Mart yanlıştı deyin, diyemez. 28 Şubat’a yanlıştı deyin, diyemez. Darbeye karşıyız diyorlarsa yanlıştır desinler.

Hiçbir güç bir daha bu milletin evlatlarına hakaret edemeyecek, bu milletin ötekileştiremeyecek. Kılıçdaroğlu bütün CHP mirasına reddi miras ilan etsin.

Geçen sene MİT TIR’larına, Haleplilere, Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren tırlara operasyon yapıldığında Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve kurumlarını dünyaya şikayet etti.

Bakıyorsunuz şimdi, o paralelci yapıların diliyle MİT’e saldırıyor. Bakıyorsunuz aynı dille Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, hükümetimizi, demokrasimizi tahrip etmeye çalışıyor.

Gün, imtihan günüdür. Herkes yaptıklarının ve bu ülkede demokrasiye yönelik tavırlarının hesabını da görecek, demokrasi yanında yer aldığında mükafatını da görecek.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.