logo

Gölette iki çocuk cesedi bulundu

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde 2 çocuğun cesedi, yüzmek için girdikleri tahmin edilen yangın söndürme göletinde bulundu.

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesine bağlı Çayboyu Mahallesi’ndeki bir özel yurtta kalan İsmail İnan (15) ve Hakan Şahin’den (14) uzun süre haber alamayan arkadaşları, 2 çocuğu aramaya başladı.

Yurda yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait etrafı tel örgülerle çevrili yangın söndürme göletinin kıyısında İnan ve Şahin’e ait giysileri fark eden arkadaşları durumu jandarmaya bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine Kavaklıdere Jandarma Komutanlığı, 112 Acil Servis, AFAD, Orman İşletme Müdürlüğü ve Yatağan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri geldi.

Orman İşletme görevlileri, arazözlerle 8 metre derinliğindeki göletin suyunu tahliye etmeye başladı. Tahliye işlemi sırasında botla gölete giren AFAD ekibi, projektörler yardımıyla 2 arkadaşı aradı.

Arama çalışmalarını kayıp çocukların yakınları ve arkadaşları kaygılı bir şekilde izledi. Su seviyesinin azalmasıyla AFAD ekibi, Şahin’in cesedine ulaştı.

Marmaris’ten gelen dalgıç polisler ise gölete dalarak İnan’ın cansız bedenini çıkardı.

Nöbetçi savcının yaptığı incelemenin ardından cesetler, otopsi için Adli Tıp Kurumu Muğla Şubesine gönderildi. İnan’ın, Kavaklıdere Sadık Göçer Lisesi birinci sınıf, Şahin’in ise Çayboyu Şehit Şenol Özbay Ortaokulu son sınıf öğrencisi oldukları öğrenildi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
594 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.