logo

26 Haziran 2014

Galatasaray’dan bomba iddiaya cevap!

Galatasaray, UEFA’nın gelirlerine el koyduğuna dair haberlere ilişkin açıklama yaptı.

UEFA’nın Finansal Fair Play çerçevesinde ekonomik sıkıntılar yaşayan Galatasaray ve Trabzonspor’un geçen sezon Avrupa’dan elde ettiği gelirlere el konulduğu iddia edildi.

GALATASARAY’DAN JET YANIT
Galatasaray Kulübü ise UEFA’nın gelirlerine el koyduğuna dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Galatasaray Kulübü’nün bugün ‘Şikeyle ilgili gerçekleri’ kamuoyuyla paylaşmasından sonra, gerçeklerin altında kalanların, kamuoyunu yalan, maksatlı ve manipülatif haberlerle yanıltmaya çalışacakları biliniyordu” denilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Nitekim, akşam saatlerinde bazı internet sitelerinde yayınlanan ve ‘UEFA’nın Galatasaray’ın gelirlerine el koyduğu’ şeklinde yapılan haberler, bu alçakça manipülasyon çabalarının ilk örneği oldu. Ortada yeni bir gelişme varmış gibi yalan haberler yayanlar, çok büyük bir suç işlediklerinin farkında olmalıdır. UEFA tarafından Galatasaray’ın gelirlerine el konulması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir ve bu konudaki haberler tümüyle yalandır. Bu yalanların kimler tarafından üretilerek servis edildiği de tarafımızca çok iyi bilinmektedir.
Sermaye Piyasası’nın değerlerini etkileyebilecek, yalan, yanlış, yanıltıcı, mesnetsiz bilgi veren, haber yayan, yorum yapan gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri ve bunlarla birlikte hareket edenlerle ilgili olarak SPK kanununun ilgili maddeleri uyarınca 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve ağır para cezası ile cezalandırılacağı hükme bağlanmıştır. Bu kişiler ve yayın organları hakkında yarın SPK’ya, kanuna muhalefetten suç duyurusu yapılması için başvuruda bulunulacak, ayrıca tazminat davaları açılması doğrultusunda gereken işlemlere derhal başlanacaktır.”

Etiketler: » » » » »
Share
522 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.