logo

12 Temmuz 2014

Galatasaray’da sıkıntı büyük! Devler Ligi telaşı başladı

Cesare Prandelli’nin 10 ismin biletini kesmesiyle birlikte Galatasaray’da Devler Ligi sıkıntısı ortaya çıktı.

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, sarı kırmızılıların kalabalıkkadrosunu Almanya kampı için 26-27 kişiye indirmeye çalışıyor.

Florya’dagünlerdir kasetler üzerinden yürütülen analizler sonrası ciddi bir eleme yapılacak.
NTV Spor’dan Emrah Kayalıoğlu’nun haberine göre; Bu elemede ilk önemli isim Sabri Sarıoğlu oldu. 1999’da 15 yaşındayken Galatasaray’a gelen Sabri’nin Almanya kampına götürülmeyeceği medyaya sızdı. Bu noktada sarı-kırmızılı kurmaylara UEFA’ya bildirecekleri 25 kişilik futbolculistesini hatırlatmakta fayda var. Bu listeye içeride yetişmiş olduğu şartıyla 8 isim yazılıyor. Bunların en az dördü o kulüpte yetişmiş olmak zorunda.

Bir futbolcunun kulüpte yetişmiş sayılması için 15-21 yaş (15’ini doldurduğu sezonun başlangıcı ile 21’ini doldurduğu sezonun başlangıcı) arasında 3 tam sezon veya 36 ay bu kulüpte geçirmiş olması gerekiyor. Galatasaray’dageçen sezon bu kurala uygun Eray, Semih, Sabri, Aydın ve Emre Çolak vardı. Bunlardan Eray’ın gönderileceği, Emre Çolak için de Avrupa’dan teklifler olduğu konuşulurken Sabri de kulüpten koparsa Galatasaray’ın UEFA listesinde kulüpte yetişmiş kontenjanından Semih ve sakatlıktan nasıl döneceği bilinmeyen Aydın kalır.

Başarı hedeflenen Şampiyonlar Ligi için liste de bu durumda Aydın dahil en fazla 23 futbolcudan oluşur. B listesine de yazılabilecek Emre Can Coşkungibi isimlerle listeyi şişirip kendilerini kandırabilirler. Mevcut yabancı sınırlamasıyla yerli futbolcular iyice değerlenmişken, elden çıkarılması gereken bunca yabancı varken, oynatılmadığında ya da hiç alışık olmadığı yerde oynatıldığında sorun çıkarmayan hem de kulüpte yetişmişkontenjanında kullanabildiğin kaptan mı ilk vazgeçilen isim olacak?
Galatasaray’ın yakında kulüpte yetişmiş futbolcu bulma sıkıntısı yaşamasıbekleniyordu. Ama bunu kendi ayağına kurşun sıkarak yapması sürprizolacak.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.