logo

15 Temmuz 2014

Galatasaray’a şok! Dava açıyorlar!

Galatasaray’ın daha önce Avusturya’da yapacağını açıkladığı LASK Linz mücadelesini iptal etmesi Avusturya kulübünü kızdırdı.

İlk etap kamp çalışmalarını Avusturya’da yapacak olan Galatasaray’da Lask Linz ile yapılacak olan hazırlık maçının iptal edilmesi Avusturya’da oldukça ilginç karşılandı. Biletleri satılan mücadeleden elde edilecek gelirin iptal edilmesi, Linz cephesinde tepkiye yol açtı.

Avusturya basınında yer alan haberlerde, maçın iptal edilmesinin sebebi olarak Cesare Prandelli’nin kampın 2. günü olan 15 Temmuz’da bir maçyapmayı istememsi gösterilirken, bir e-mail ile hazırlık karşılaşmasının iptal edildiği kaydedildi. Lask Linz’in karşılaşmanın oynanması için G.Sarayyönetimine yaptığı baskının da sonuç vermediği, ancak Galatasaray ilehazırlık maçı için yapılan imzalı anlaşmanın ellerinde olduğu ifade edildi.

AVURTURYA KULÜBÜ DAVA MI AÇACAK! O SÖZLER!

Stadın kiralama bedelinin 15 bin euro olduğu, güvenlik için görevli olacakisimlere de paralarının ödendiği belirtildi. Satılan 5000 biletin ücretlerininseyircilere iade edileceği, sonrasında maddi zararın ise kim tarafından ödeneceğinin belirsizliğini koruduğu vurgulandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan LASK Başkan Yardımcısı Manfred Schill, “Antretör Prandelli başka rakipleri düşünüyor heralde. Onlar için bu kadar küçük miktar para da önemli değil” sözlerini kullanırken, Galatasaray’dan zararın ve kazanılacak ücretin talep edileceğini ima etti. LASK’ın sarı-kırmızılılara dava açabileceği de iddia edildi.
Kaynak: Sporx

Etiketler: » » » »
Share
763 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.