logo

20 Haziran 2014

Galatasaray fena karıştı! İstifa sesleri!

Galatasaray’ın, Fenerbahçe Ülker’le final karşılaşmasına çıkmaması, Sarı Kırmızılı yönetimle Divan Kurulu’nu karşı karşıya getirdi.

Galatasaray’da Divan Kurulu üyeleri ile Galatasaray Başkanı Ünal Aysal arasında dün büyük bir kriz patladı.
Bazı Divan üyeleri, camia içinden birçok tepki geldiğini, kulübün imajının zedelendiğini ve bir deklerasyonla bunun kamuoyuna duyurulması gerektiğini ifade etti. Bazı üyeler Başkan Ünal Aysal’a ulaşıp, konu hakkında bilgi verdi. Rest çeken Aysal, “Eğer böyle bir şey yapar, kararımızı eleştiren bir deklerasyon yayınlarsanız ben ve yönetim kurulum derhal istifa ederiz!” dedi.
İkinci kez denediler
Bu çıkış üzerine Divan üyeleri, durumu tekrar gözden geçirip orta yol bulmaya çalıştı. Hatta Aysal yeniden arandı ve “Biz deklerasyonu tepkileri dile getirmek için yapmak istiyorduk. İstifa değil de eleştiri olarak değerlendirmenizi umuyorduk” şeklinde bir adım attı. Ancak Aysal vazgeçmedi ve “Kararım kesin, o zaman istifa ederiz” diyerek tartışmaları bitirdi.
İrfan Aktar arada kaldı
Divan Başkanı İrfan Aktar’ın yönetimin yanında yer almasına rağmen, gelen yoğun baskılar nedeniyle arada kaldığı öğrenildi. Bazı üyelerin, “Mutlaka açıklama yapmalalıyız, bunu yönetime bildirelim” şeklindeki ısrarı üzerine Aktar da pes etti. İrfan Aktar, Ünal Aysal’ın istifa restinin ardından NTV Spor’a şu açıklamayı yaptı: “Federasyon hiçbir girişim yapmazsa, biz yönetimi haklı buluruz. Ancak şubenin kapatılması söz konusu değil.”

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.