logo

04 Ağustos 2014

Galatasaray 40 milyon Euro’yu reddetti!

Gelecek sezon dördüncü yıldızı takarak taraftarlarını mutlu etmek isteyen Galatasaray’da yönetim radikal bir karar aldı.

Her şeyi dördüncü yıldıza göre planlayan Galatasaray yönetimi aldığı radikal kararla şampiyonluğu ne kadar önemsediğini ortaya koydu. Galatasaray’ın aldığı bu kararın altında 40 milyon Euro’luk bir rakamın olması büyük ses getireceğe benziyor.

40 Milyon Euro’luk dev karar!

Cesare Prandelli’yi takımın başına getiren ve üç cephede birden mücadele edecek sarı kırmızılılar sezona şampiyonluk parolasıyla girerken yönetim aldığı radikal kararla yıldız oyuncuları için gelen teklifleri birer birer reddetti.
Bu sezonu diğer sezonlara göre daha farklı bir yere koyan Galatasaray yönetimi, futbolcularından Wesley Sneijder, Fernando Muslera ve Bruma için gelen tekliflere sırtını döndü.

Devler sordu, Aysal hayır dedi! 
Özellikle Dünya Kupası’nda gösterdiği performansla Avrupa’nın dev kulüplerinin dikkatini yeniden çekmeyi başaran Hollandalı yıldız Wesley Sneijder için yapılan en yüksek teklif olan 15 milyon Euro’yu, ’20 milyon Euro’yu getiren Sneijder’i alır’ mesajıyla reddeden başkan Ünal Aysal, Fernando Muslera için de Dünya Kupası öncesi gelen 15 milyon Euro’luk transfer fısıltılarına yeni sözleşme ile noktayı koydu. Büyük umutlarla Sporting Lizbon’dan transfer edilen ve geçen sene sakatlığı yüzünden faydalanılamayan Bruma’ya da gelen 10 milyon Euro’uk satın alma opsiyonlu kiralama tekliflerine olumsuz yanıt veren Ünal Aysal, şampiyonluğu ne kadar istediğinin adeta mesajını vermiş oldu.

Özellikle Dünya Kupası öncesi Muslera için kulübe ciddi tekliflerin geldiği ve bu kulüplerden birinin de Arsenal olduğu ifade edildi. Dünya Kupası öncesi sözleşmesinin yenilenmesiyle Muslera’yı kaybetme tehlikesini ortadan kaldıran Ünal Aysal, Sneijder için Manchester United ve Monaco’dan gelen 15 milyon Euro’luk teklifleri de beğenmedi. Bruma’ya da devre arasında sakatlanmadan önce olduğu gibi Southampton ve Fransa’nın Monaco takımlarının teklif yaptığı ancak Ünal Aysal’ın Portekizli futbolcuyu Galatasaray’ın geleceği olarak görmesi sebebiyle bırakmama kararı aldığı belirtildi.

FFP’ye rağmen 
Galatasaray’ın FFP kuralları kapsamında uyarı alması transfer dönemi başında bazı çevrelerce Galatasaray yıldızlarını satacak şeklinde yorumlanmış ve sarı kırmızılıların bu şekilde kâra geçeceği iddia edilmişti. Ancak Galatasaray yönetimi ve teknik heyeti aldığı radikal kararla takımın iskeletine dokunmadı ve Galatasaray taraftarının tepkisini çekebilecek bu hamleyi ihtimal dışına itti. Bunun yanı sıra sarı kırmızılılarda maaş bütcesinin dengelenmesi için da önemli kararlar alındı. Takımın en fazla kazanan oyuncusu Drogba’yla sözleşme yenilemeyen yönetim Mancini ile de yollarını ayırarak büyük bir maliyetten kurtulmuş oldu. Bunlarn yerine takımda şampiyonluğa katkı sağlayacak isimlerden Muslera, Semih, Burak, Selçuk, H.Baltave Yekta gibi isimlerin sözleşmelerinde maddi anlamda önemli iyileştirmeler yapıldı.

Tüm bu kararların arkasında ki gerçek ise Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın birçok ilki başaran Galasaray’ın Türkiye’de dördüncü yıldızı takan ilk takım olmasını sağlamak. Her fırsatta belirttiği dördüncü yıldız vurgusunu yakın çevresine de ifade eden Ünal Aysal, bu sezonunun önemli bir kırılma noktası olduğuunu belirtiyor.

Kaynak: Eurosport

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
2994 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.