logo

18 Haziran 2014

G.Saray çok sürpriz bir hocayla görüşüyor!

Galatasaray, Beşiktaş’ın eski hocası Bernd Schuster’e teklif yamaya hazırlanıyor. Hitzfeld olmazsa Schuster ile masaya oturulacak.

Beşiktaş’ın eski hocasıyla görüşen Galatasaray’ın, Bernd Schuster’i Türkiye Ligi’ni tanıdığı için tercih ettiği öğrenildi.

Teknik direktör arayışına hız veren ve liste başına Ottmar Hitzfeld’i koyan Cimbom’da listeye tanıdık bir Alman teknik adam da alındı. Beşiktaş’ı 2010-11 sezonunda çalıştıran Bernd Schuster de Galatasaray’ın önemli antrenör adaylarından biri haline geldi.
Takımın başına Alman yada Hollanda ekolünden bir teknik adamı getirmek isteyen başkan Ünal Aysal’ın, Türkiye Ligi’ni ve ortamı yakından tanıması nedeni ile Schuster ile de temasa geçilip ciddi adaylardan biri haline geldiği ortaya çıktı.
‘OTTMAR HITZFELD’E 1+1’LİK TEKLİF’
Ekim 2013’te “30 yıldır teknik direktörlük yapıyorum ve artık durmam gerekiyor. Hayatta futboldan daha önemli şeyler de var“ diyerek Dünya Kupası sonrası emekli olacağını açıklayan Hitzfeld’i sarıkırmızılılar 1+1 yıllık sözleşme ile ikna etmeye çalışacak. Haziran 2014’te sözleşmesi sona eren Ottmar Hitzfeld kısa süreli kontrat ile imza attırılmak için çaba harcanacak.
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, tecrübesi ve başarıları nedeni ile hem sarı kırmızılı camia hem dekamuoyunun kabul edeceği Alman hocayı ikna etmek için yoğun çaba harcayacak.(Hürriyet)

Etiketler: » » » » » » »
Share
1450 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.