logo

11 Kasım 2014

Fernando Muslera için İngiltere’den çılgın rakam

Galatasaray’da takımdan ayrılacağı iddia edilen isimlerle ilgili her gün ayrı bir iddia ortaya atılıyor.

Fernando MusleraEurosport’ta yer alan habere göre, takıma geldiğinden beri Galatasaraylı taraftarların gözbebeği haline gelen Muslera’yı Galatasaray’ın maddi sebepler yüzünden elden çıkarmak istediği şeklindeki senaryolar her gün konuşulurken, dış basından dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

2011’de Lazio’dan transfer edilen Fernando Muslera, Galatasaray’daki ilk haftalarında hem ona ödenen ücret hem de düşük performansı ile eleştiri oklarının hedefindeydi. Ama daha sonra gerçek kalitesini gösteren oyuncu, taraftarın da göz bebeği haline gelmişti. Galatasaray’da üç başarılı sezon geçiren Fernando Muslera, sözleşmesini de uzatmıştı. Fakat Galatasaray’ın yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı kaynak arayışına gittiğinin bilindiği günlerde, Uruguaylı file bekçisisinin de ismi transfer söylentilerine karışmaya başladı.

30 MİLYON EURO

Buna göre, ortaya atılan son iddia Muslera’nın İngiltere Premier Lig’den bir takıma transfer olacağı yönünde. NBC’nin kendi istihbaratına dayanarak yaptığı haberde, Galatasaray Fernando Muslera’yı satmak istiyor. Finansal sıkışıklık sebebi ile gelir arayışında olan Galatasaray, Fernando Muslera’yı 30 milyon Euro değerinde bir bedelle satmak istiyor.

Fernando Muslera’nın daha önce yaptığı “Hayalim bir gün Premier Lig’de oynamak. Her oyuncunun hyayali İngiltere’de yüksek seviyede futbol oynamaktır.” açıklamalarına yer verilen haberde, İngiltere’ye gitmek isteyen Muslera’nın en ciddi talipleri Liverpool ve Manchester City olarak gösterildi.

Özellikle Simon Mignolet’ten memnun olmayan Liverpool’un harekete geçebileceğini belirtildiği yazıda, Hart ile rekabete girecek bir kaleci arayan City’nin de bu transferin peşinde olduğu iddia edildi.

Ayrıca Serie A takımlarından Milan’ın da Muslera’yı takip ettiği öne sürüldü. Her ne kadar Muslera’nın Premier Lig’de oynama hayali olsa da Galatasaray’ın hayalden çok gelen en yüksek teklife evet diyeceği de belirtilen notlar arasında.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.