logo

21 Mayıs 2014

Fenerbahçeli oyuncuya reddedilemeyecek teklif

Fenerbahçe’de bugüne kadar 73 lig maçına çıkan ve 37 gole imza atan Moussa Sow için sarı-lacivertli kulübe ciddi teklifler yağdığı öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon başında İngiltere’nin Newcastle United Kulübü’nün ısrarla istediği ancak Başkan Aziz Yıldırım’ın vize vermediği Senegalli yıldıza bu kez Arap kulüpleri kancayı taktı.
2013-2014 sezonunda 2 milyon 600 bin euro garanti ücret alan ancak sözleşmesi gereği 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında 1 milyon 400 bin euroya oynayacak olan Sow’un takımdan ayrılmaya sıcak bakması nedeniyle yönetimin Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen teklifleri değerlendirme kararı aldığı öğrenildi.
Sözleşmesinde 17 milyon euroya serbest kalır maddesi bulunan Senegalli yıldız için Araplar’ın 15 milyon euroya kadar çıktıkları, sarı-lacivertli kulübün konuyu düşündüğü belirtildi. 
HAYALİ ADA’YDI AMA
En büyük hayalinin İngiltere’de oynamak olduğunu her defasında tekrarlayan ancak müslüman ülkelerden gelen tekliflere sıcak bakan Sow’un bu yüzden de menajerliğini yapan ağabeyine transfer yetkisi verdiği bildirildi.
Sezon başında Teknik Direktör Ersun Yanal ile de bir ara ters düşen ancak buzları çabuk eriten Senegalli yıldızın satılma olasılığının bir hayli yüksek olduğu, yönetimin Ersun Yanal’ın da görüşünü aldıktan sonra net tavrını belirleyeceği kaydedildi. 

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.