logo

20 Temmuz 2014

Fenerbahçe’den çok sürpriz bir forma!

Fenerbahçe’nin 2014-2015 sezonunda giyeceği formalar belli oldu. Sarı Lacivertliler bu sezon 3 ayrı forma tasarımıyla mücadele edecek.

Adidas ve Fenerium işbirliği ile tasarlanan Fenerbahçe futbol takımlarının 2014-2015 sezonunda giyeceği formalar, 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü’nde taraftarların beğenisine sunuldu.

Formalar, adidas Türkiye’nin Fenerbahçe için özel olarak hazırladığı ve Caner Erkin, Diego Ribas ile Gökhan Gönül’ün yer aldığı bir kampanyayla tanıtıldı. Fenerbahçe’nin yeni sezon adidas formaları için tasarlanan kapsamlı kampanyanın odağında Fenerbahçe taraftarının ’birlik’ ve ’coşkusu’ yer alıyor. Tanıtım filminde, taraftarların birlikteliğinden doğan ’Fenerbahçe Ruhu’, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nu, koridorlarını, soyunma odasını ve futbolcuları sarıyor. Ardından Fenerbahçe’nin yeni sezon formaları Caner Erkin, Diego Ribas ve Gökhan Gönül’ün üzerinde beliriyor. Kampanya, Fenerbahçe’nin köklü tarihi boyunca bu ruhu oluşturan taraftarları “#efsanesensin” söyleminde buluşturuyor.
15 Temmuz’da yayınlanan teaser filmiyle sosyal medyada paylaşım rekorları kıran #efsanesensin kampanyası, 19 Temmuz’dan itibaren TV ve dijital reklam filmi yayınlarının yanı sıra, açık hava, gazete ve dergi ilanları, sosyal medya, mağaza içi iletişim materyalleri ve PR içerikleri ile de destekleniyor olacak.

Çubuklu Forma
Fenerbahçe’nin vazgeçilmezi Çubuklu Forma, en eski tasarım ve üretim koşullarında hazırlandığı günlerden, Adidas teknolojilerinin kullanıldığı günümüze kadar birçok değişiklik geçirmesine rağmen özünde hep aynı kaldı. Efsane Çubuklu Forma, 2014/15 sezonunda tam anlamıyla özüne dönüyor ve #efsanesensin sloganıyla Fenerbahçe’nin büyük taraftarıyla buluşuyor. Omuz bölümünde Adidas’ın simgesi üç bandının yer aldığı Çubuklu Forma’nın sırt bölümünde ise Adidas’ın 2014 FIFA World Cup’ta imzası haline gelen ikonik şerit tasarım öne çıkıyor.

Deplasman Forması
Fenerbahçe Spor Kulübü logosunu oluşturan 6 ana renkten biri olan, saflığın ve açık yürekliliğin simgesi beyaz, 2014/15 sezonu deplasman formasında, asaletin simgesi lacivert renkle buluşuyor. Düğmeli yakası ile dikkat çeken Adidas forma tasarımının üzerinde ince lacivert çizgiler öne çıkıyor. Omuz bölümünde Adidas’ın simgesi üç bantın lacivert renkte yer aldığı formanın sırtında ve yanlarında ise Adidas’ın ikonik şerit tasarımı yer alıyor.

Üçüncü Forma
Fenerbahçe 2014/15 sezonunda hem iç saha hem de dış saha alternatifi olarak tasarlanan mavi renkteki 3. Forma, tasarımında kullanılan çubuk detayı ile Fenerbahçe Spor Kulübü’ nün tarihi ve özüne göndermede bulunarak geçmiş ile geleceği modern bir tasarımla harmanlıyor. 3. Forma’nın yakasında bulunan şeritler, omuz bölümünde yer alan Adidas’ın simgesi üç bant ve logolar gümüş renkleriyle dikkat çekiyor. Formanın sırt bölümünde Adidas’ın ikonik şerit tasarımı yine gümüş renkte yer alıyor.

KAÇ PARA?

Fenerbahçe’nin uluslararası Adidas model ve teknolojileri uygulanarak hazırlanan formalarında özel kumaşlar ve teknolojiler kullanıldı. Kumaş üzerinde uygulanan adidas ClimaCool® teknolojisi ile spor sırasında vücudun en çok ısınan bölgeleri tespit ediliyor, özel tasarlanmış havalandırma kanalları ile iç ve dış hava akımı oluşturuluyor. Böylece vücudun kuru ve serin kalması sağlanıyor. Futbolcuların vücut ısıları 90 dakika boyunca ideal seviyede tutularak, dayanıklılıkları artırılıyor.

Adidas formalarda kullanılan FORMOTIONTM teknolojisi ise sunduğu özel dikiş ve kesimlerle sporcuların doğal hareketlerini destekliyor ve performansı artırıyor.
2014/15 sezonu Fenerbahçe formaları 129TL’lik satış fiyatıyla, 19 Temmuz itibariyle, tüm Fenerium mağazaları, adidas yetkili satış noktaları, www.fenerium.com.tr Internet satış sitesi ve http://shop.adidas.com.tr/fenerbahce adresinde taraftarın beğenisine sunuldu. İç saha formaları (Çubuklu Forma) ayrıca yurt dışındaki Adidas mağazalarında da satışa sunulacak.

7

6

5

4

3

2

1

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
2154 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.