logo

08 Ekim 2014

“Fatih Hoca’nın oğluna silah sıksalar ne olur”

Hakan Çalhanoğlu’nun babası Hüseyin Çalhanoğlu, 1 yıldır tartışılan silah çekme olayını doğrulayan ilk isim oldu.

15 Ekim 2013’teki Hollanda maçı öncesi Le Meridien Oteli’ndeki kampta Beşiktaşlı Gökhan Töre’nin, takım arkadaşları, halen B. Leverkusen’de birlikte oynayan Hakan Çalhanoğlu ile Ömer Toprak’a silah çektiği iddia edilmişti.

Bomba etkisi yapan bu olay artık iddia olmaktan çıktı. Letonya ve Çek Cumhuriyeti maçları için Gökhan Töre’nin aday kadroya davet edilmesi ve daha önce “Biz bir daha onunla aynı takımda oynamayız” diyen Hakan ile Ömer’in de “sakatlık” raporu göndererek kadrodan çıkarılması sonrası ikilinin, Gökhan yüzünden gelmediği belirtilirken Hakan’ın babası, yaptığı özel açıklamalarla konuya noktayı koydu.

İşte Çalhanoğlu’nun verdiği röportajdan bazı kısımlar;

Oğlunuz ve Ömer’e silah çekilme konusu 1 yıldır konuşuluyor. Bunun ne kadarı doğru?

– Biz, bu konuda Fatih Terim’den bir açıklama bekliyoruz. Hoca’nın tüm olanlardan haberi var. Bakın, Fatih Hoca’nın oğluna biri silah sıkmaya kalkmış olsa ne olur? Ben bir babayım. Fatih Hoca’nın aramasını beklerdim. ‘Bu olayı yatıştıralım’ gibi bir girişimde bulunmasını beklerdim. Ancak Fatih Hoca 1 yıldır susuyor. Bu olaydan Milli Takım’ın zarar görmemesi adına sustuk, konuşmadık, aramasını bekledik..

OĞLUM KAÇ KEZ SAKATKEN OYNADI

– Hakan, Gökhan Töre kadroya çağrıldığı için mi gelmedi?

– Bu olayın yaşandığı doğru. Ancak milli takıma katılmamasının bu konu ile alakası yok. Biz hiçbir zaman milli formadan kaçmayız. Zaten benim çocuğum hep fedakarlık yaptı. Sakat sakat da oynadı. Hakan şu an sakat olduğu için milli takıma katılamadı.

– Gökhan Töre’nin Milli Takım’a çağrılmasından rahatsız mısınız Hüseyin Bey?

Normalde davranışından ötürü Gökhan Töre’nin kadroya çağrılmaması lazım. Sonuçta olayın içinde silah var. Bu konular o kadar basit değil. Bu adamın başka şeyleri de var. Gökhan’ı kötülemek istemiyorum ama davranışı yanlış. Etik dışı davrandı. Benim oğlum bunu yapmış olsa, Hakan Çalhanoğlu da, Ahmet de, Mehmet de olmaması lazım. Sonuçta onlar orada Türkiye’yi temsil ediyor. Tekrarlıyorum, benim çocuğum böyle bir şey yapmış olsa önce hesabını ben sorarım, Fatih Hoca’ya bırakmam. Orası kulüp değil. 100 milyonluk Türk halkını temsil ediyor onlar. Fatih Hoca çıkıp açıklama yapmadı, biz buna üzüldük.

NURİ DE SİLAH ÇEKME OLAYINA TEPKİLİ

Çalhanoğlu gurbetçi Nuri Şahin’in de oğlu Hakan’ı desteklediğini söyledi.

Gökhan Töre’nin milli takıma alınmasını doğru bulmadığınızı ifade ediyorsunuz…

– Almanya’da Effenberg taraftara parmak hareketi yaptığı için kadro dışı kaldı. Bu olayın içinde silah var sonuçta. Ancak kararı verecek olan Fatih Hoca ve orası Milli Takım. Ama bu konu o kadar basit değil. Ülke söz konusu.

– Hakan ile birlikte olaya Ömer Toprak ve Nuri Şahin’in de tepki gösterdiği ve beraber hareket ettikleri doğru mu?

– Evet doğru…

Kaynak : Hürriyet

Etiketler: » » » » » » » »
Share
625 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.