logo

21 Mayıs 2014

F.Bahçe G.Saray’dan ikinci yıldızı da kaptı!

Fenerbahçe Spor Kulübü, bayan voleybol takımına 2 yeni transfer yaptığını resmi sitesinden duyurdu. Lo Bianco, Montano’dan sonra G.Saray’dan gelen ikinci isim oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü, bayan voleybol takımına 2 yeni transfer yaptığını resmi sitesinden duyurdu. Sarı lacivertliler daha önce G.Saray’dan transfer ettiği Montano’nun yanına, yine G.Saray’dan Lo Bianco ile İtalya’dan Lucia Bosetti’yi transfer ettiğini açıkladı.
İşte kulüpten yapılan o açıklama;
“Sezonu CEV Cup Şampiyonluğu ile tamamlayan Kadın Voleybol Takımımız, yaptığı transferler ile yeni sezon yapılanmasını sürdürüyor. Sezon öncesi renklerimize bağlanan yeni isimler; İtalyan Smaçör Lucia Bosetti ve İtalyan Pasör Eleonora Lo Bianco oldu.
Geçtiğimiz sezon İtalya’nın Rebecchi Nordmeccanica Piacenza takımında oynayan Lucia, İtalya milli takımının da formasını giyiyor. Kariyerinde Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu da yaşayan, bu sezon final serisinde İtalya’nın en değerli oyuncusu (MVP) seçilen başarılı oyuncu birçok madalyanın da sahibi.
Kariyerini 2011’e dek İtalya’da sürdüren Lo Bianco ise 2011’den sonra Galatasaray Daikin forması giydi, uzun yıllar da milli takım pasörlüğü yaptı. Kariyeri şampiyonluk ve derecelerde dolu olan yeni Sarı Meleğimiz, üç kez Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşadı. Birçok kez en iyi pasör seçilme başarısı gösteren Eleonora Bianco; sayısız bronz, gümüş ve altın madalyaya sahip.
Aramıza yeni katılan Sarı Meleklerimize; sezona, yarıştığı her kulvarda ‘şampiyonluk’ hedefi ile başlayacak olan Kadın Voleybol Takımımızda başarılar dileriz!”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1011 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.