logo

‘Eşit şartlarda yarışmıyoruz’

Başbakan Erdoğan istifa polemiği ve muhalefetin ‘eşit şartlarda yarışmıyoruz’ söylemine, katıldığı iftar programında yanıt verdi. İstifa gerektirecek bir durum olmadığını dünyadan örneklerle anlatan Erdoğan, “Evet eşit şartlarda yarışmıyoruz, siz 5-6 parti bir aradasınız” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, istifa polemiğine ilişkin ilk kez konuştu.

Ankara’da Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nin açılışında konuşan Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Aday olduktan sonra istifa etmesi gerektiğini söyleyen muhalefet partilerini eleştiren Erdoğan,

“Başbakan çekilsin, bunların cevabını vermeye gerek yok. Kendileri aday olurken acaba milletvekilliğini bırakıp belediye başkan aday mı oldular” dedi.

Açıklamasını dünyadan örneklerle destekleyen Başbakan, “Dünyaya baksınlar sayın Obama başkan seçilirken adaylıktan çekilerek aday oldu öyle mi? Veyahut Şansölye Merkel? Adaylıktan çekilerek seçildi öyle mi? Hiç böyle bir şey sözkonusu değil” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın gündeminde muhalefetin “eşit şartlarda yarışmıyoruz” eleştirileri de vardı. Başbakan, “Doğru söylüyorsunuz. Eşit şartlarda yarışmıyoruz. Şu anda siz 5-6 parti hep bir aradasınız. Onları destekleyen medya ile beraber oldular. Karşılarında sadece AK Parti’nin adayı var. O da şu an Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı. En büyük avantajı o” değerlendirmesini yaptı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.