logo

Erdoğan’dan MB’na: Dalga mı geçiyorsun?

Başbakan Erdoğan, faizleri yarım puan indirten Merkez Bankası’nı hedef aldı.

Başbakan Erdoğan’ın, Köln dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı değerledirmeler, bugün manşetlere taşındı.

Erdoğan’ın değindiği konular Okmeydanı olayları, ‘Alisiz Alevilik’, Pensilvanya, faiz indirimi ve Koç grubunun fabrika açılışına katılması oldu.

Partisinin cumhurbaşkanı adayını mayıs sonu yerine haziran ayı ortalarında açıklayacaklarını da söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“İllegal örgütlere karşı Alevi vatandaşlarımızın duruşu çok önemli. ‘Alisiz alevilik’ ile ilgili kampanyalar Alman yönetimine de bildirildi. Alevi kanaat önderlerini daha kararlı göremediğimiz için üzülüyoruz. Onların kararlılığı, özellikle Alevi aydınlarımızın kararlılığı, birçok şeyi değiştirmeye yetecek.”

“HER TAŞIN ALTINDA O”
“Maalesef güvenlik zaafiyeti var, Okmeydanı terör örgütlerinin kuluçka yuvası gibi, gereken yapılacak” diyen Erdoğan, Pensilvanya’nın tüm gerilimlerin göbeğinde olduğunu söyledi ve “Hangi taşı kaldırsan altından o çıkıyor” diye konuştu.

MERKEZ BANKASI’NA ELEŞTİRİ
Merkez Bankası’nın faiz indirim miktarını da eleştiren Başbakan, “Sen dalga mı geçiyorsun?, yükseltirken 5 puan birden yükseltiyorsun, indirirken yarım puan indiriyorsun, kendine çeki düzen vermesi lazım” ifadelerini kullandı.

“KİN TUTMAM YANLIŞ OLUR”
Başbakan Erdoğan, geçen hafta, yeni fabrikalarının açılışına katıldığı Koç grubuna ilişkin de değerlendirmede bulundu: “Gezi sürecinde bizi üzdüler ama ülkemde yatırım yapacak bir gruba kin tutmam yanlış olur.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
667 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.