logo

Erdoğan: Bunlar monşer

Erzurum’da konuşan Başbakan Erdoğan, bir cumhurbaşkanı adayının “benim yollarla ne ilgim var” dediğini hatırlatarak, “Cumhurbaşkanının yolla işi olmaz mı, metroyla işi olmaz mı, tünellerle, viyadüklerle işi olmaz mı? Bunlar monşer, monşerlerin bu tür şeylerle işi olmaz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kentte düzenlenen mitingde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

“Halk referandumda yüzde 69 oranında cumhurbaşkanını halk seçsin dedi. 10 Ağustos’ta cumhurbaşkanını sizler seçeceksiniz. Hür iradenizle devletin zirvesinde kimin olacağını sizler belirleyeceksiniz. Cumhurbaşkanını halkın seçmesi ile sözü yetkiyi tamamen millete bırakmış olur.

Bunlar sandıkta bambaşka cevap almalılar. Pensilvanya’ya de en güzel cevabı siz vereceksiniz. Bu MHP’nin başındaki zat, CHP’ gibi Erdoğan’a küfretmekle oy alacağını sanıyor. Bizim lügatımızda yok. Kem söz sahibinindir. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık.

Erzurum adını lekelemeye çalışan Pensilvanya’ya gereken ders Erzurumlular tarafından 30 Mart’ta verildi. Biz de gereğini yaptık. Paralel yapıya müsamaha yok. Siz bize yetki verdiniz. Biz de bu mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz.

Şimdi yeni bir yasal düzenleme yapıyoruz. Tahriklere, sabotajlara karşı çok dikkatli olun. Bayrağımız, ortak değerlerimiz üzerinden tahrik ve sabotajlar yapmak istiyorlar. Hem MHP hem HDP tahriklerden, sabotajlardan, gerilimlerden besleniyorlar. Bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Bunların tahriklerine aldanmayacağız. İnşallah çözüm sürecini ilerleteceğiz.

Seçilmiş cumhurbaşkanı Türkiye’nin ilerlemesine çok büyük katkı sağlayacak. Bir cumhurbaşkanı adayına soruyorlar, ‘Siz yollarla ilgilenecek misiniz’. O aday da diyor ki: ‘Ben cumhurbaşkanıyım, benim yollarla ne işim var’. Allah, Allah, cumhurbaşkanının yolla işi olmaz mı, metroyla işi olmaz mı, tünellerle, viyadüklerle işi olmaz mı Bunlar monşer, monşerlerin bu tür şeylerle işi olmaz. Kardeşlerim biz hizmetkarız, bizim yollarla işimiz olacak. Cumhuriyet tarihinde, 79 senede 6 bin kilometre yol yapılmışken, 12 senede 17 bin kilometre yolu nasıl yaptıysak bundan sonra da bu yolların yapımına inşallah seçmeniz halinde cumhurbaşkanınız olarak da devam edeceğiz.

Çünkü cumhurbaşkanı yürütmenin başı olarak bunları da takip edecek, bunları da koşturacak. İnşallah bunların da açılışlarında başbakanımızla bakanlarımızla bir arada olacağız, beraber olacağız, sorumluluğunu taşıyacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, beraber olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız, cumhurbaşkanı bu.

Kardeşlerim, salonlardan salonlara değil, şantiyelerden şantiyelere koşan bir cumhurbaşkanı göreceksiniz. Hak için, halk için, Hakk’a ve halka hizmet için çalışan, didinen bir cumhurbaşkanı göreceksiniz. Çünkü bizim kutlu davamızın adı hizmet davasıdır. Ama Pensilvanya’nın anladığı manada hizmet değil. Halka hizmet, Hakk’a hizmettir. Bu anlamda.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
623 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.