logo

Engin Alan: Kimsenin yanına kar kalmayacak

Balyoz tahliyeleri başladı. Sincan Cezaevi’nden çıkan MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, sert konuştu.

MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, Anayasa Mahkemesi’nin Balyoz Davası’na ilişkin ihlal kararı kapsamında Sincan Cezaevi’nden tahliye edildi.

Sözlerine, “Anayasa Mahkememiz, verdiği kararla iki şey yaptı” şeklinde başlayan Alan, “Her şeye benzeyen özel yetkili mahkemelerin yaptığı hukuksuzluklar sonunda, yerlerde sürünen Türk yargısının itibarını, Türk milletine yeniden iade etti” dedi ve şunları söyledi:

“İkincisi, bugüne kadar olan hiçbir şey yok sayılamaz. Eğer yok sayarsak hayatlarını ve sağlıklarını kaybeden arkadaşlarımıza ihanet olur…

Bu alçaklığı yapan, planlayan ve destekleyen ne kadar namuzsuz varsa, bunlar bu ülkenin vicdanlı ve onurlu adil yargıçlarının önüne oturup hak ettikleri cezayı alana kadar mücadele sürecektir. Hiç kimse bugüne kadar olanların, yanına kar kalacağını düşünmesin.

Biz içerideyken ve hiçbir şekilde cevap verme imkanımız yokken, başta tv ekranları ve gazete sayfalarında bir anamıza küfretmedikleri kalan utanmazlar da dahil, sıfatı, mevkii ve makamı ne olursa olsun, herkese söyleyecek sözümüz vardır. Vakti zamanı geldiğinde bunları söyleyeceğiz.

Allah ölmüş kardeşlerimize rahmet, hastalara şifa versin. Bu süreçte çok acı çeken ailelerimize, fedakar avukatlarımıza, bize inanan Türk milletinin tüm fertlerine, partimin genel başkanına ve mevlletvekillerine; destek veren herkese şükranlarımızı sunuyorum…”

Etiketler: » » » »
Share
602 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.