logo

Emine Ülker Tarhan parti kurdu

Ankara Bağımsız Milletvekili Emine Ülker Tarhan, Anadolu Partisi’nin (ANA Parti) kuruluş dilekçesini, İçişleri Bakanlığı’na sundu.

Emine Ülker TarhanAyçiçek amblemli Anadolu Partisi’nin kuruluş dilekçesi bugün İçişleri Bakanlığı’na verildi.

‘MUTLUYUZ, UMUTLUYUZ’
Tarhan, Bakanlıktan ayrılırken yaptığı açıklamada, “Biz az önce Anadolu Partisi’ni kurduk. Mutluyuz, umutluyuz” ifadesini kullandı.

Türkiye’de bir umutsuzluğun hakim olduğunu savunan Tarhan, “Bu umutsuzluğun aşılması gerekiyor. Ben umudun da Anadolu’da olduğuna inanıyorum. O yüzden Anadolu Partisini kurduk” diye konuştu.

‘NEDEN ANADOLU PARTİSİ?’
Emine Ülker Tarhan, şunları kaydetti:

“Belki ‘neden’ diye biraz açmak gerekir. Neden Anadolu Partisi? Çünkü Anadolu, bir milletin doğuş ve varoluş hikayesi. Çünkü Anadolu, kültürlerin kaynaştığı, ebedi yurdumuz. Çünkü Anadolu, zulme karşı, işgale karşı direnişin kalesi. Çünkü Anadolu, tertemiz insanların ülkesi. Biz odağına insanı koyduk, Türkiye’yi ayağa kaldırmak için Anadolu Partisini kurduk. ‘Uğurlu olsun’ diyorum. ‘Önemli olsun’ diyorum. Adı gibi ‘kadim olsun’ diyorum, Anadolu Partisi. ANA Parti, ülkemize ve ulusumuza, milletimize hayırlı, uğurlu olsun.”

“CHP’den ya da başka bir partiden katılımın olup olmayacağı” sorusu üzerine Tarhan, “Başka partilerle ilgili bir yorum yapmak istemiyorum. Ama Türkiye’nin her yerinden, her kesimden insan olağanüstü bir ilgi gösteriyor. Ben sizin ilginize de çok teşekkür ediyorum” diye yanıt verdi.

Tarhan, partinin kurucuları ve amblemi gibi konularda daha sonra ayrıntılı açıklama yapacağını sözlerine ekledi.

CHP’DEN İSTİFA ETMİŞTİ
Emine Ülker Tarhan, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde başlayan görüş ayrılıklarının ardından geçtiğimiz günlerde partisinden istifa etmişti.

Tarhan istifa dilekçesinde, ”CHP yönetiminin vahim tercihlerini değiştiremeyeceğimi anladığım için ayrılıyorum” demişti.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.