logo

Düşen yıldırım yerle bir etti

Balıkesir’in Kepsut ilçesinde bir eve ve eklentilerine kısa aralıklarla üç kez yıldırım isabet etmesi sonucu çıkan yangın, büyük çaplı hasara yol açtı.

İlçeye 23 kilometre uzaklıktaki kırsal mahallelerden Bükdere Mahallesinde bir eve ve eklentilerine kısa aralıklarla üç kez yıldırım isabet etti.

Evde, altındaki kereste atölyesinde ve ahırda çıkan yangın, büyük çaplı hasara yol açtı. Atölyedeki kereste makineleri yandı ve tabanı çöken ev kullanılamaz hale geldi.

Olayda 4 büyükbaş hayvan telef olurken yangın, Kepsut Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait iki arazöz ile Kepsut Belediyesine ait bir itfaiye aracı ile söndürüldü.

Olay yerine giden Kepsut Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Konuk, saat 14.30 sıralarında başlayan gök gürültülü sağanak yağışın Kepsut ve civarında etkili olduğunu söyledi.

Yağış sırasında arka arkaya yıldırım düştüğünü dile getiren Konuk, “Bunlardan üçü ilçeye 23 kilometre uzaklıktaki Bükdere Mahallesinde bir ev ve eklentilerine düştü. Yıldırım düştüğü sırada evde beş kadın varmış ve oturuyorlarmış. Köylülerin yardımıyla dışarı çıkarılmış. Allah’tan can kaybımız yok” dedi.

Ev sahibi Mehmet Ertürk ise yıldırım düşmesi sırasında evde eşi Fatma Ertürk ile dört kadının bulunduğunu ifade ederek, çıkan yangında evinin, ahırının, samanlığı ve hızar makinelerinin bulunduğu atölyesinin yandığını söyledi. Her şeyini kaybettiğini dile getiren Ertürk, ne yapacağını şaşırdığını söyledi.

Etiketler: » » » » » »
Share
537 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.