logo

23 Haziran 2014

Dünya Kupası’nda şike! O maç inceleniyor!

FIFA Güvenlik bölümü, Hırvatistan’ın Kamerun’u 4-0 yendiği maçta şike olduğu endişesini taşıyor.

Gana Futbol Federasyonu’nda patlayan şike skandalı sonrası, Dünya Kupası üzerindeki ‘şike bulutları’ daha karanlık hale gelmeye başladı.
Kamerun’un Hırvatistan ile oynadığı A Grubu ikinci maçında ‘şike’ yapılmış olma ihtimalinin kuvvetli olduğu ve bunun araştırıldığı belirtildi. Konu hakkında ilk şüphelenen ve araştırmaya başlayan FIFA Güvenlik Müdürü ve eski Interpol üst düzey yetkilisi Ralf Mutschke, karşılaşmanın hakemleriyle değerlendirme toplantısı yaptı. Ancak tüm değerlendirmelere ve şüphelere rağmen, FIFA’nın kupa devam ederken Kamerun hakkında bir karar almayacağı belirtildi.
Kamerun’un Hırvatistan’a 4-0 kaybettiği mücadelede, Alex Song’un Mario Mandzukic’e topsuz alanda yaptığı sert faul ve sonrasında kırmızı kart görmesi ile birlikte Benoit Assou-Ekotto ve Benjamin Moukandjo’nun maç içerisindeki kavgaları Mutschke’nin dikkatini çekti.

AMAÇSIZ MAÇLAR ÇOK RİSKLİ
Ayrıca, Mutscke bahis şikecilerinin Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası için yoğun çaba içerisinde olduğunu belirtti. Mutscke, son maçlarda oynanacak amaçsız maçların şike için büyük risk taşıdğını dile getirdi.
Özellikle, Kamerun ile Brezilya arasında oynanacak ve Kamerun’un gruptan çıkmak gibi bir amaç taşımadığı mücadele türünden maçların şikecilerin ilgi alanında olduğunu belirtti.
FINKE: “BEN BÖYLE BİR ŞEY DUYMADIM”
Bugün yapılan antrenman sonrası basın mensuplarının şike sorularına, Kamerun teknik direktörü Volker Finke şöyle cevap verdi;
“Bunlar sadece söylenti, çünkü resmi bir ağızdan hiçbir şey duymadık. Bu konuyla ilgili bana gelen herhangi bir şey yok. Gazeteleri okumuyorum. Bu konu hakkında hiçbir şey duymadım. Takımımı biliyorum ve böyle bir şeyin sorulmasını istemiyorum. Benim takımım ve oyuncularım asla rakibe maç vermez. Bu konu hakkında kimse endişelenmesin”

kamerun

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1017 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.