logo

05 Aralık 2015

Diyarbakır ve Şırnak’ta çatışma: 3 şehit!

Diyarbakır Sur ilçesinde PKK ile çıkan çatışmada keskin nişancı tüfeğiyle göğsünden vurulan 1 polis memuru şehit oldu. Şırnak’ın Cizre ilçesinde de iki asker şehit oldu, iki asker yaralandı.

diyarbakır-polis-çatışmaDiyarbakır’ın 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasında çıkan çatışmada, keskin nişancı tüfeği Kanas ile vurulan 1 polis memuru şehit oldu, 1 polis memuru da yaralandı. Şırnak’ın Cizre ilçesinde de askerlerin bulunduğu sivil araca düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

Polis Kanas’la vuruldu

Cuma günü 4 polisin yaralandığı Sur’da Cumartesi de hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için polis ve jandarma özel harekat timlerinin ortaklaşa operasyonları sürüyor. Kurşunlu Camii çevresindeki çatışmalarda Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru, PKK’lı teröristler tarafından keskin nişancı tüfeği Kanas ile göğsünden vurularak ağır yaralandı. Ambulansla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan polis memuru doktorların çabalarına rağmen şehit oldu. Çatışmalarda ayağından yaralanan diğer polis memurunun tedavisi ise sürüyor.

Sokağa çıkma yasakları sürüyor

Sur’un sokağa çıkma yasağı bulunmayan bölgelerinde ise polis kurulan arama noktalarında kontrollerini sıkı şekilde sürdürüyor. Kontrol noktalarının bulunduğu bölgelerde ambulanslar da hazır bekletiliyor.Sur’da kaymakamlık tarafından 2 Aralık Çarşamba günü Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş Mahalleleri ile Gazi Caddesi’nde saat 05.00’den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bölgede 3 Aralık perşembe günü saat 16.30’dan itibaren de Dağkapı Meydanı’nda sokağa çıkma yasağı getirildi.

Cizre’de iki şehit, iki yaralı

Cizre’de askerlerin bulunduğu sivil araca düzenlenen saldırıda da 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Saldırı Cumartesi saat 13.45’te, Nusaybin Caddesi’nde bulunan bir oto lastik tamircisi önünde meydana geldi. Burada otomobillerinin lastiğini değiştiren sivil kıyafetli askerlere, PKK’lıların olduğu bir araçtan otomatik silahlarla ateş açtı.

Saldırıda yaralanan 4 asker ambulanslarla Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak durumu ağır olan 2 asker, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Yaralı 2 askerin tedavisi ise sürüyor. Askerlerin otomobillerini de yakan PKK’lılar ilçede aranıyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
247 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET