logo

19 Mayıs 2014

Diego’nun parasını verecek olan 3 işadamı!

Fenerbahçe Yönetimi, daha önce Senegalli golcü Moussa Sow transferinde olduğu gibi yine Ali Koç, Nihat Özdemir ve Ferit Şahenk’in katkılarıyla Diego’yu renklerine bağladı.

Yönetimin, Moussa Sow transferinde olduğu gibi yine Ali Koç, Nihat Özdemir ve Ferit Şahenk’in katkılarıyla Brezilyalı oyuncuyu kadrosuna kattığı öğrenildi.

Sarı-lacivertli camiada Diego Ribas transferi büyük heyecan yarattı. Fenerbahçe’nin döviz kurunun yüksekliği ve yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen bu önemli hamlesi ise aslında herkesi şaşırttı.

Brezilyalı futbolcu için bonservis bedeli ödenmeyecek olması bir avantaj gibi gözükse de Avrupa’nın birçok önemli takımı Diego’yu kadrosuna katmak istiyordu. Bu yüzden de yıldız oyuncunun maliyeti yükseldi. Geçen sezon da gündeme gelen ve sarı-lacivertli kulüpten 5 milyon euro isteyen Diego, bu sezonki görüşmelerde bunu biraz daha aşağıya çekti.

Garanti ücret ve maç başları ile futbolcuya 4 milyon euronun üzerinde bir ücretin ödeneceği öğrenildi. Bu kritik noktada devreye kulübün önde gelen isimleri girdi. Daha önce Moussa Sow transferinde olduğu gibi Ali Koç, Nihat Özdemir ve Ferit Şahenk’in katkılarıyla operasyon gerçekleşti.

Bu kadar yüksek maliyetli bir transferi yapacak bütçeye şu an sahip olamayan Fenerbahçe yine her fırsatta kulübe yardımda bulunmaktan çekinmeyen bu üç isim sayesinde kadrosunu biraz daha güçlendirdi.
(Kaynak: Milliyet)

Etiketler: » » » » » » »
Share
660 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.