logo

Davutoğlu: Akacak kandan Demirtaş sorumludur

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Güvenlik paketi’ni sokakta engelleriz” diyen HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’a sert tepki gösterdi. Davutoğlu, “Demirtaş’ı uyarıyorum, bundan sonra dökülecek her türlü kandan sorumludur” dedi.

Ahmet DavutoğluBaşbakan Ahmet Davutoğlu Polonya ziyareti dönüşü uçakta açıklamalarda bulundu.

“Çözüm sürecinden rahatsız olan çok çevreler var” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Demokratik taleplere açığız ama şiddete karşıyız” dedi.

Silahların bırakılması ve Türkiye’nin terk edilmesi konusunda gerekli adımların atılmadığını söyleyen Başbakan Davutoğlu, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “güvenlik paketini sokakta engelleriz” açıklamalarına da sert tepki göstedi.

‘DEMİRTAŞ’IN AÇIKLAMALARI SORUMSUZCA’
Demirtaş’ın açıklamalarının sorumsuzca olduğunu belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Uyarıyorum. Dökülecek her türlü kandan Demirtaş sorumludur. Değişiklik yok, kamu düzeni Demirtaş’a da lazım” şeklinde konuştu.

‘HER TÜRLÜ MASKEYİ İNDİRİRİZ’
“Paralel yapıyla örgüt birlikte hareket ediyor” diyen Başbakan Davutoğlu, “Örgütün nerede kimlerle nerede görüştüğünü biliyoruz. Her türlü maskeyi indiririz” dedi.

‘CHP İLE PARALEL YAPI İŞBİRLİĞİ İÇİNDE’
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ile paralel yapının işbirliği içinde olduğunu da iddia etti.

‘ESAS OLAN EHLİYET VE LİYAKATTIR’
CHP’nin KPSS sınavlarıyla ilgili iddialarıyla ilgili de konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Esas olan ehliyet ve liyakattır. Yasal süreçte atama yapılmışsa buna kimse karşı çıkamaz. Kılıçdaroğlu döneminde 444 kişi SSK’ya alındı ” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bu kadroların istisnai kadrolar olduğunu söyleyerek binlerce insana görev yasağı mı getireceksiniz?’ diye de sordu.

DAVUTOĞLU YURDA DÖNDÜ
Polonya’daki temaslarını tamamlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu özel uçak “TUR” ile 14.45’te Ankara’ya geldi.

Davutoğlu’nu Esenboğa Havalimanı’nda Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve öteki ilgililer karşıladı.

Başbakan Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de Ankara’ya geldi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.