logo

20 Aralık 2015

Cizre’de 1 asker çatışmada şehit oldu

Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’ya yönelik operasyonda yaralanan bir asker şehit oldu. Genelkurmay Başkanlığı, Cizre ve Silopi ile Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonlarda 18 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

cizre-şırnak-silopi-asker-operasyonGenelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada saba saat 9:30’da Şırnak’ın Cizre ilçesindeki operasyonlarda yaralanan askerin kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

Genelkurmay’ın web sitesinden yapılan açıklamada olayla ilgili şu bilgilendirme yapıldı:

“20 Aralık 2015 tarihinde saat 09.30’da Şırnak ili Cizre ilçesinde icra edilen operasyonlar kapsamında Bölücü Terör Örgütü mensupları ile çıkan çatışmada bir Kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmıştır. Yaralanan Kahraman silah arkadaşımız derhal hastaneye sevkedilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.”

’18 PKK’lı etkisiz hale getirildi’

Genelkurmay, Sur, Cizre ve Silopi’deki operasyonlarla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’ya  yönelik sürdürülen operasyonlarda, dün 18 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Operasyonlarda, Şırnak’ın Cizre ilçesinde 11, Silopi’de 1 ve Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 6 PKK’lı etkisiz hale getirildi.

Dün yapılan açıkalmada Cumartesi itibariyle 4 günlük operasyonlarda 96 PKK’lının öldürüldüğü belirtilmişti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
233 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET