logo

‘CHP Şişli’de mafyadan güç alıyor’

Mersin’de konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP’ye Şişli üzerinden yüklenerek, “Şişli’de mafyadan güç alıyorlar” dedi.

Ahmet DavutoğluBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Edip Burhan Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti 5. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, özetle şöyle konuştu:

“Geçen sene Türkiye tam da altın dönemlerinden birini yaşarken Gezi provokasyonları, 17 Aralık, 25 Aralık operasyonları ve arkasında biz Mersin’deyken yapılan MİT TIR’larına yönelik operasyonla, bu millete tekrar karanlık ve zillet içinde günler yaşatmaya yeltendiler ama biz bunlara karşı en güçlü şekilde dirayetle durduk.

Aynen 30 Mart seçimlerinden önce olduğu gibi şimdiden koalisyon hesaplarına başladılar. Pensilivanya’dan gelen talimatla nasıl çatı aday bulmaya kalktılarsa şimdi de başka koalisyonlar içine giriyorlar. MİT TIR’larına operasyon yapan o kara zihniyet dinleyecek. Milletin istihbarat teşkilatına, Dışişlerine, Başbakanlığına sızmaya çalışanlar bilsinler ki biz emaneti milletten aldık ve sonuna kadar son nefesimize kadar da bu emaneti koruyacağız.

Şişli’yi çözemediler, bugün dahi. Şişli neden güzel bir örnek Cumhuriyet Halk Partisi cumhuriyetin partisi diyorlar ama Şişli’de meğer Mustafa Sarıgül’den, oğluna intikal eden bir saltanat kurmaya kalkmışlar. Bir CHP milletvekili çıkıp, ‘paralelcilerle işbirliği dolayısıyla hata yaptık’ dedi. Bütün defterler dökülüyor ortaya. Bunlar güçlerini milletten almazlar.
Cumhuriyet Halk Partisi her zaman gücünü sadece darbecilerden, sadece paralelcilerden ve vesayetçilerden almıştır. Şimdi de Şişli’de mafyadan güç alıyorlar. Onlar sadece kendi partilerinde hizipçilik oyunu oynarlar. Nasıl bir yapı ki hiç kimseye ümit vermiyor, millete ümit vermiyor, kendilerine güveni yok, millete güveni yok.

Kılıçdaroğlu’na soruyorlar, ‘gelecek dönem iktidar olur musunuz’, ümidi yok, ama bir taraftan da ‘bize bir 4 yıl verin’ diyorlar. 4 yıl verseler, daha 8 ay içinde, mahalli seçimlerden bu yana Şişli’yi ne hale getirdikleri belli. Şimdi Mersinliler, 8 ayda Şişli’yi böyle tarumar edenler, milletin emanetini alsalar 4 dakikada bu ülkeyi ne hale getirirler?

Onlar ne yaparsa yapsınlar, isterse haziran seçimlerine yine çatı aday gibi CHP’si, MHP’si, HDP’si yine bulsunlar 8-10 parti, 14 parti isterse bir arada gelsin, karşılarında Toroslar kadar dik, Toroslar kadar vakur bir AK Parti bulacaklar, baş eğmeyen bir AK Parti.

Osmanlı cihan devleti gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti asırlarca, başı dik insanların devleti olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecek. Bu varlığa karşı bölücülükle, fitneyle, ihanetle hesap görmeye kalkışanlara da millet tek bir sesle, tek bir yürekle ‘durmak yok yola devam diyecek’ inşallah.

Bu millet sadakati de unutmaz, ihaneti de unutmaz. Bu millet Ankara’da konuşanı da unutmaz, yurtdışından birtakım oyunlar içine gireni de unutmaz.”

Başbakan Davutoğlu, konuşması esnasında “Fethullah gelecek hesap verecek” tezahüratları yapan partililere de “Onlar inşallah yargı önünde hesap verecekler ama en çok da en önemli de milletin önünde hesap verecekler” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.