logo

‘Bu saldırıların İslam diniyle hiçbir ilgisi yok’

Başkent Paris’te Charlie Hebdo adlı mizah dergisine yapılan kanlı saldırının ardından yapılan operasyonda şüpheliler ölü ele geçirildi. Operasyon sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkede tehlikenin henüz geçmediğine vurgu yaptı. Fransa’nın hedef halinde olduğunu anlatan Hollande, alınan güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde devam edeceğini kaydetti. Salıdırılarla ülkede yaşayan Müslümanların karıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Hollande, “Bu fanatiklerle […]

François HollandeBaşkent Paris’te Charlie Hebdo adlı mizah dergisine yapılan kanlı saldırının ardından yapılan operasyonda şüpheliler ölü ele geçirildi. Operasyon sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkede tehlikenin henüz geçmediğine vurgu yaptı. Fransa’nın hedef halinde olduğunu anlatan Hollande, alınan güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde devam edeceğini kaydetti.

Salıdırılarla ülkede yaşayan Müslümanların karıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Hollande, “Bu fanatiklerle İslam dininin hiçbir ilgisi yok.” diye konuştu.

Operasyona katılan tüm ekipleri tebrik ettiğini belirten François Hollande, Pazar günü düzenlenecek yürüyüşe katılacağını açıkladı.

Bugün Musevilere ait bir süpermarkette yaşanan saldırıya da değinen Hollande, olayı anti-semitik bir eylem olarak değerlendirdi.

Dün Montrouge’da bir polisin ölümüne neden olan saldırının faili Amedi Coulibaly bugün Porte de Vincennes’da bir süpermarkete silahlı baskın düzenlemiş ve birçok kişiyi rehin almıştı. Polisin düzenlediği operasyonda Coulibaly ile 4 kişinin öldüğü duyurulmuştu.

Charlie Hebdo dergisine saldırarak, 12 kişiyi öldürdükleri bildirilen Said ve Şerif Kouachi kardeşler ise sığındıkları binada yapılan operasyonda ölü ele geçirilmişti.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.