logo

04 Ocak 2015

”Birdenbire Fenerbahçe’nin başına geçtim”

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, sezon başında yaşadıklarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu…

İsmail KartalFenerbahçe-İstanbul Başakşehir maçı sonrasında İsmail Kartal, hem takımıyla geçirdiği ilk yarıyı ve Erkan Zengin transferini değerlendirdi…

İstanbul Başakşehir gibi bir takımı fazla pozisyon vermeden yendiklerini belirten Kartal, “Ligin iyi takımlarından birini yendik 3 puan aldık. Son 10 maçın 8’ini kazanarak toplamda 36 puan aldık. Maç fazlasıyla lideriz. Bunun sevincini yaşıyoruz. Son maçımızda bugün, kendi taraftarımızın önünde fazla pozisyon vermeden 2-0’lık net bir galibiyet elde ettik. İyi bir tatili hak ettiler. İkinci yarı öncesi de iyi çalışarak, ligin en büyük favorisi olduğumuzu göstereceğiz” dedi.

Sezon başında zor bir dönem geçirdiklerini de ifade eden İsmail Kartal, “İlk yarı zor bir dönemdi. Göreve geldiğimden bu güne kadar kolay değildi. Dünya Kupası’ndan geç gelen oyuncular oldu. Sezon başında, tam anlamıyla birdenbire kendimi teknik direktör olarak buraya Fenerbahçe takımının başına geçtim. Ama bu zor dönemi, arkadaşlarımızla yaptığımız planlamayla atlattık. 36 puanımız var, belki hedefimizde 2-3 puan daha fazlasını alabilirdik. Artık derbinin sonucunu bekleyeceğiz” diye konuştu.

Son olarak gündemde olan Erkan Zengin transferiyle ilgili de konuşan Kartal, “Bana böyle bir konunun gündeme geldiğin söylediler. Sow, Afrika Kupası’na gidiyor. Ben de alınması mümkünse, alınabileceği yönünde görüş bildirdim. Son durumu bilmiyorum, kalan kısmı yönetim halledecek” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.