logo

22 Ekim 2014

Aslan’dan şok itiraf: 50 milyon Euro kar edemezsek…

Mevcut yönetim kurulu üyesi ve Duygun Yarsuvat’ın yönetim listesinde yer alan Ebru Köksal, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

gs-galatasarayEbru Köksal, sarı-kırmızılı kulübün eski ikinci başkanı Mehmet Helvacı’nın finansal fair-play kriterleri gereğince Galatsaray Futbol Takımı’nın gelecek yıl Avrupa’dan men cezası alacağı yönündeki iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

50 MİLYON EURO KAR ETMEMİZ GEREKİYOR

UEFA ile Mayıs 2014’te imzalanan sözleşme çerçevesinde 2 yıllık bir geçiş süresi kazandıklarını anlatan Köksal, “Bu sezon 50 milyon Euro kar etmemiz gerekiyor. Mayıs ayına kadar bu hedefe ulaşmaya çalışacağız. Kalan 8 aylık süreçte kar yaratılması için giderlerde tasarruf, gelirlerde artış olması gerekiyor. Zarardan kara dönüşme işlemi imkansız değil, kolay da değil ama yapılamayacak bir şey de değil” ifadelerini kullandı.

TEHLİKEDE OLAN SEZON 2016-2017 SEZONU

Avrupa’dan men cezası alma olasılıklarının bulunduğunu dile getiren Ebru Köksal, “Önemli olan sportif başarıdan taviz vermeden gerekli önlemlerin alınması ve camianın arkamızda durmasıdır. Tehlikede olan sezon 2015-2016 değil, 2016-2017 sezonudur. Ayrıca Galatasaray Kulübü’nün yanı sıra diğer Türk kulüpleri de bu sorunla karşı karşıyadır. Şu an için kaybedilmiş bir durum yok” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » »
Share
695 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.