logo

18 Mayıs 2014

Aslan tek maçla milyonları kasaya koydu

Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılım hakkı kazanan Galatasaray, UEFA’dan ilk etapta 8.6 milyon euro alacak. Kulübün geliri naklen yayın havuzundan gelecek parayla en az 15 milyon euroyu bulacak.

Kayseri Erciyesspor’u mağlup ederek Şampiyonlar Ligi’ne üst üste 3. ve toplamda 13. kez katılma hakkı kazanan Galatasaray önemli bir gelirin de sahibi oldu.
Sarı-kırmızılı kulüp, UEFA’dan ilk etapta “ayak bastı” parası olarak 8,6 milyon euro alacak. Cim-Bom’un 2014-2015 sezonu geliri naklen yayın havuzundan gelecek parayla en az 15 milyon euroya ulaşacak. 
Devler Ligi’ne girmek için 3. ön eleme ve play-off turunu geçmek zorunda olan Beşiktaş bu hedefine ulaşamazsa Galatasaray’ın geliri daha da artacak. Sarı-kırmızılı kulüp bu durumda Türkiye’nin naklen yayın havuzundan alacağı paya tek başına sahip olacak.
Cim-Bom geçen sezon Fenerbahçe’nin play-off turunda elenmesi nedeniyle toplamda yaklaşık 20 milyon euroyu kasasına koymuştu. Galatasaray’ın kazancı bununla da sınırlı değil. Sarı-kırmızılı takım grup aşamasında elde edeceği her galibiyet için 1 milyon euro, her beraberlik için de 500 bin euro kazanacak. 

Etiketler: » » » » » » »
Share
1092 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.