logo

Anonymous Donald Trump’ın Sitesini Hackledi!

AnonymousAnonymous, son yaptığı eylemlerle tarafını tam olarak belirlemiş oldu. Teröre karşı taviz vermeyen ve son aylardaki tüm mesaisini IŞİD’le savaşmaya adayan aktivist hacker grubu, Müslümanlara yönelik eleştirisini cezalandırmak amacıyla ABD’nin başkan aday adayı Donalt Trump’ın sitesini hackledi.

Geçtiğimiz haftalarda Kaliforniya San Bernardino’da yaşanan saldırıları Müslümanların organize ettiğini iddia eden Trump, başkan seçilmesi halinde ülkeye Müslümanların girişini engelleyeceğini söylemişti. (hatırlarsanız Amazon’un CEO’su Jeff Bezos da Trump’a karşı ses getiren bir eylem başlatmıştı.) Şimdilik erişime açılmış gibi görünüyor olsa da Trump’ın web adresi olan trumptowerny.com’a saldıran ve uzunca bir süre erişime kapanmasını sağlayan Anonymous, saldırı öncesi bir açıklama yaptı.

anonymous

Açıklamasında Donald Trump’ın Müslümanların ABD’ye girişini engellemesinin tamamen IŞİD’in işine yarayacağını ve mutsuz Müslümanları kendi saflarına rahatlıkla çekebileceğini belirten Anonymous, Trump’ın bir şey söylemeden iki kere düşünmesi gerektiğini söyledi.

 

Kaynak: Webtekno

Etiketler: »
Share
513 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.