logo

ABD’li militan ülkesi hakkında konuştu

El Nusra’nın ABD’li üyesi, ülke medyasına konuştu. ABD’den nefret etmediğini açıklayan adam, olası bir terör saldırısının ABD’nin yaptıklarına verilen bir reaksiyon olacağını iddia etti.

ABD’de büyüyen ve geçtiğimiz yıllarda El Nusra’ya katılan ‘Ibn Zubayr’ takma isimli adam, ülke medyasına açıklamalarda bulundu.

Amerikan CBS kanalına konuşan ve gerçek adını açıklamak istemeyen adam, ABD’deki hayatı ve terör örgütüne nasıl katıldığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Somali asıllı ABD vatandaşı olan adam, ülkedeki üniversite eğitimini yarıda bırakarak Ortadoğu’ya gitmiş, burada dini bir eğitim görmüş ve iç savaşın başlamasının ardından Suriye’ye gidip El Nusra’ya katılmış.

ABD’de gerçekleşebilecek bir terör saldırısının yapılan hava saldırılarına karşı bir reaksiyon olacağını iddia eden Ibn Zubayr, “ABD’den nefret etmiyorum, orası benim evim ve büyüğüm yer” ifadelerini kullandı.

ABD’nin düzenlediği hava saldırılarını sert bir dille eleştiren ve “Burada her gün 11 Eylül’ü yaşıyoruz” diyen ABD’li adam, ABD’den nefret etmediğini ama ülkenin başına bir şey gelirse buna üzülmeyeceğini söyledi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
572 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.