logo

3 polisi öldüren ‘Rambo’ yakalandı

Kanada’nın New Brunswick eyaletine bağlı Moncton kentinde önceki gün düzenlenen operasyon sırasında çıkan çatışmada 3 polisi öldürüp, 2 polisi yaraladıktan sonra kaçan Justin Bourque yakalandı.

Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP ekiplerinin 24 yaşındaki saldırganı yakalamak için karadan ve havadan sürdürdükleri çalışmalardan, bir gün sonra sonuç alındı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, 24 yaşındaki Justin Bourque bu sabaha karşı tutuklandı.

Polisten, “Moncton halkı artık evlerinden çıkabilir” açıklaması geldi.

Saldırganı arama çalışmalarına 300’ün üzerinde emniyet görevlisi katılmış, oldukça geniş bir bölgede yaşayanlardan evlerinden çıkmamaları ve kapılarını kilitli tutmaları istenmişti.

Bölgedeki okulları tatil edilirken, devlet daireleri kapatılmış, belediye otobüsleri ile okul servisleri de durdurulmuştu.

3 polisin öldüğü çatışma anına ilişkin görüntüler internette binlerce kişi tarafından izlenirken, saldırganı görenlerden bir bölge sakininin, “Üzerinde kamuflaj giysi vardı. Rambo gibi başı bandajlıydı. Elinde, sırtında silahlar, ok ve yay vardı” sözleri de dikkat çekmişti.

Öte yandan saldırı nedeniyle ülkede bayraklar yarıya indirilirken, G7 Zirvesi için Brüksel’de bulunan Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harper ve hükümet üyeleri, yaşamını yitiren polislerin ailelerine başsağlığı dilediler.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
691 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.