logo

24 Aralık 2016

”3 askerimiz DEAŞ’ın elinde”

IŞİD’in elindeki Türk askerleri hakkında açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Işık, “3 tane askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğunu değerlendiriyoruz ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir” dedi.

fikri-isikMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, Fırat Kalkanı Harekâtı hakkında açıklama yaptı:

“Şu ana kadar 3 tane askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğuna yönelik bilgimiz var. Evet, 3 tane askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğunu değerlendiriyoruz ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir. Bilgiler teyit edilmeden de bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini söylüyoruz.

Şu anda Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Allah’a hamd olsun El Bab’ın en kritik yeri olan Hastane Tepesi’ni DEAŞ’tan temizledik. En kritik nokta ele geçirildi ama önümüzde daha yapacak işlerimiz var.

Bu ülkede, bu kritik süreçte bölgemizde bütün dengelerin değiştiği, bütün kartların yeniden karıldığı bu dönemde herkesin sorumlu davranması gerekiyor. Bir taraftan terör örgütlerinin Türkiye’yi çekmek istediği tuzaklara karşı hepimiz çok dikkatli olmalıyız, diğer taraftan da birliğimizi ve beraberliğimizi bozacak hiçbir harekete girişmemeliyiz, tevessül etmemeliyiz.

Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 3 temel amacı olduğuna dikkati çeken Işık, bunların IŞİD’in sınır hattından ve tüm bölgeden temizlenmesi, Suriye’deki sığınmacılar için kendi ülkelerinde güvenli bölge oluşturulması ve PKK’nın Suriye kolu PYD ve YPG’nin kantonları birleştirme hayaline son vermek olduğunu söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
154 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET